73:53

, , ,

BLK Slavia Praha — Sokol Hradec Králové

Reportáž

Trendy se potvrdily. BLK Slavia Praha porazila v 16. kole Chance Ženské basketbalové ligy hosty ze Sokola Hradec Králové 73:53 a raduje se ze čtvrtého úspěchu za sebou, s bilancí 8-7 pojišťuje pátou příčku v tabulce. Zato Východočešky podlehly potřetí v řadě a jejich bilance klesla na 7-8.

Hradecké lvice přitom začaly v hale Rokytka solidně, Kateřina Zeithammerová s Klárou Vojtíkovou je střelecky táhly za výhrou v první čtvrtině 18:12. Pak se ale Pražanky probraly a během druhé části otočily ze 14:20 na 31:22. Skvěle si vedly pivotky Kateřina Rokošová s Petrou Čípkovou a křídelnice Makeda Clarke-Nicholas.

Na přelomu poločasu ještě Východočešky naposledy zabraly a desetibodovou šňůrou se dostaly do nejtěsnějšího vedení. Ale síly byly tentokrát rozloženy jednoznačně a třetí desetiminutovka to ukázala, slávistky ji totiž uzavřely sérií 18:0. Bylo rozhodnuto.

Poslední čtvrtině řešila jen tři otázky. O kolik zápas skončí? O 20. Dostanou se Východočešky alespoň přes padesátibodovou hranici? Ano. A kdo se ještě nějakým způsobem blýskne? Lucie Bolardtová, která vsedě a pod tlakem krásně přihrála na uvolňující se Effangovou.

Slávistickou ofenzivu vedly Clarke-Nicholas s 21 body a Rokošová s 19 body, Kateřina Suchanová přidala 11 bodů. Po triple double sahala Petra Čípková, nastřádala sedm bodů, 14 doskoků a osm asistencí.

Na straně Sokola Hradec Králové se střelecky činily pražské rodačky Kateřina Zeithammerová se 20 body a Pamela-Therese Effangová se 14 body. Na 10 doskoků se dostala Tetiana Havrylchyk.