82:43

, , ,

Sokol Hradec Králové — BK Strakonice

Reportáž

Druhý duel v novém dresu odehrála čerstvá posila Sokola Hradce Králové Alena Hanušová. Napodruhé se jí dařilo lépe, zaznamenala dvanáct bodů a dařilo se více i týmu, její Lvice přehrály Strakonice 82:43.

Východočešky přehrály své soupeřky hned v úvodu, když na rychlou trojku Luisy Vydrové zareagovaly domácí hráčky velkou sérií 23:3 a duel téměř zlomily už v tuto chvíli. Pod dvacetibodový rozdíl se pak náskok Hradce dostal už jen na chvíli na startu druhé čtvrtiny, pak se svěřenkyně reprezentační trenérky Romany Ptáčkové znovu chytily a posunuly poločasový rozdíl ke třiceti bodům. Lvice své soupeřky přehrály zejména pod oběma koši, převaha v doskakování 72:36 je opravdu výrazná. Ani tak nevadil větší počet ztrát Hradce a průměrná střelba za tři body.

Východočešky rozložily střelbu rovnoměrně, do dvouciferných čísel se dostaly čtyři hráčky v čele s dvacetibodovou Pamelou Effangovou, Hanušová dodala dvanáct bodů a na deseti se shodly Havrylchyk a Vojtíková. Vydrová byla jedinou dvoucifernou střelkyní Strakonic s jedenácti body.