94:50

, , ,

Sokol Hradec Králové — Slovanka

Reportáž

Slovanka v Hradci v utkání ani jednou nevedla, v zápase se držela snad jen v samém úvodu, kdy bylo skóre 3:2 pro domácí. Pak Lvice rozjely svou ofenzivu a v šesté minutě šly poprvé do dvouciferného vedení. Zejména Eliška Hálová se snažila udržet Pražanky na dostřel, v domácím dresu ale od úvodu zářila Pamela Effangová a udržovala se spoluhráčkami svůj tým na distanc.

Drtivá byla zejména třetí čtvrtina, ve které se hostující hráčky zmohly pouze na čtyři úspěšné střelecké pokusy z pole a osm bodů. Naopak Hradec pokračoval v útočném představení z prvního poločasu, znovu dal alespoň pětadvacet bodů a k polevení došlo až v poslední čtvrtině, kterou domácí tým vyhrál jen o tři body a Slovance se podařilo i herně soupeřkám vyrovnat. Maximální rozdíl mezi oběma týmy byl ale až padesátibodový.

Hradec si pomohl jedenácti trojkami a ani nepotřeboval víc než sedm trestných hodů. Velkou převahu měly Lvice i v doskakování. Effangová zvládla 28 bodů a 8 doskoků zaznamenat za pouhých osmadvacet minut na hřišti. Sedmnáct bodů přidala Kateřina Zeithammerová. Až za nimi byla ve střeleckém počínání nejlepší hráčka Slovanky Eliška Hálová. Gabriela Mervínská zaznamenala 10 bodů a 11 doskoků.