72:98

22:27, 34:58, 58:77, 72:98

Loko Trutnov — Sokol Hradec Králové

Reportáž

Tradiční derby přilákalo v 8. kole Chance ŽBL do trutnovské haly vynikající návštěvu. Fanoušci obou týmů viděli v bouřlivé atmosféře vítězství hradeckých Lvic 72:98, které se prezentovaly nadprůměrnou úspěšností střelby a rozhodly o výhře ve druhé čtvrtině. V ní Lokomotivě ujel vlak a prohrála ji 12:31. Nejlepší střelkyní Kary Trutnov byla Michaela Gaislerová s 19 body, za Hradec Králové nasázela Kateřina Zeithammerová 24 bodů.

Vymazat druhou čtvrtinu a ponechat pouze první, třetí a čtvrtou čtvrtinu, byl by to úžasný zápas s dramatickou koncovkou. Rozdíl ve skóre v těchto čtvrtinách byl minimální (22:27, 24:19, 14:21). Jenže klíčová pasáž pátečního derby se odehrála ve druhé čtvrtině, ve které hradecké Lvice doslova deklasovaly domácí tým 12:31.

Dobře rozjeté, vyrovnané utkání se proměnilo v jednoznačnou záležitost hostujícího celku, který se v průběhu zápasu dostal až do náskoku 32 bodů. Vděčil za to především vynikající střelbě, jejíž úspěšnost za 2 body měl v prvním poločase nevídaných 75 procent (za celý zápas 65 procent). K tomu přidal padesátiprocentní úspěšnost z tříbodové vzdálenosti (za celý zápas 46 procent). K raketově narůstajícímu rozdílu ve skóre vydatně přispěly i trutnovské ztráty, jichž domácí hráčky nakupily už v prvním poločase čtrnáct. Od soupeřek inkasovaly za úvodní dvě čtvrtiny dohromady 58 bodů, což je více, než Hradec nastřílel před týdnem v celém utkání Slavii (51:47). V pátek Lvice nasázely v Trutnově bezmála dvojnásobný počet bodů. Ačkoliv trutnovské Lokomotivě ujel ve druhé čtvrtině vlak, snaha předvést výbornému publiku zlepšený výkon znamenala zastavení narůstající ztráty do hrozivějších rozměrů, kterými končilo derby v předchozích sezonách.