111:43

35:9, 65:20, 86:32, 111:43

USK ZVVZ Praha — Sokol Hradec Králové

Reportáž

Bez zraněných hráček a s několika dorostenkami už několikátý zápas po sobě vyrazily hradecké basketbalistky do zápasu Chance ŽBL. A soupeřem jim byl nejlepší tým posledních sezón ZVVZ USK Praha. První minuty v ostrém ligovém zápase si tak mohla odškrtnout odchovankyně Sokola Natálie Vlachová. Nejen pro ni, ale i pro ostatní hradecké dorostenky byl bez ohledu na výsledek tento zápas velkou zkušeností.

Hradec jen krátce vedl v úvodních minutách, ale pak se rozjela pražská ofenziva a pětatřicetibodovou první čtvrtinou dala zápasu jasný ráz. Nejslabší čtvrtina ze strany USK byla ta třetí, když dovolily Hradci nastřílet dvanáct bodů a soupeřky porazily jen o devět. Jinak ale držely po celý zápas rychlé tempo a nasazení včetně obrany, donutily Východočešky k 24 ztrátám a přeskákaly soupeřky 73:25.

Skvělý zápas odehrála zejména španělská rozehrávačka María Conde s 28 body, Valériane Vukosavljevič dodala 17 bodů a 12 doskoků, dvanáct bodů dala při své premiéře americká pivotka Merritt Hempe. Jedinou dvoucifernou střelkyní Hradce byla s 18 body Kristýna Čuperková.