64:71

0, 0, 0, 0

Sokol Hradec Králové — Levhartice Chomutov

Reportáž

Dramatické utkání plné zvratů odstartovaly lépe Levhartice Chomutov, které vedly od úvodu po celou první čtvrtinu. I přes zlepšenou hru Hradce vydrželo těsné vedení až do přestávky. Boj o každý koš pokračoval i po přestávce, kdy se skóre vyrovnalo a oba celky se střídaly ve vedení. Už to vypadalo, že Hradec zapíná k obratu, když se před poslední čtvrtinou ujal vedení. Poslední desetiminutovka ale patřila poměrem 19:11 Levharticím.

V důležité chvíli faulovala minutu a půl před koncem domácí Čuperková hostující Elišku Brejchovou při střelbě za tři body. Brejchová navýšila náskok Chomutova na osm bodů a prakticky zápas rozhodla. V koncovce předvedl Hradec festival nepříliš dobře připravených střel za tři body, z nichž se ujala až těsně před koncem trojka Michaely Matuškové, ta však nic nezměnila na konečné výhře Levhartic.

Chomutov soupeřky z Hradce přeskákal jasně 52:37, což byl jeden z klíčových faktorů výhry. Navíc zahrála parádní zápas Američanka Najai Wynn-Pollard, která nastřílela 31 bodů a doskočila deset míčů, žádná její spoluhráčka se nedostala přes deset bodů, s devíti skončila Monika Satoranská. Hradci bohužel nestačilo anidevatenáct bodů od dua Čuperková - Zeithammerová.