Lvice berou nepopulární bramborové medaile

58:74

20:11, 29:35, 45:51, 58:74

Sokol Hradec Králové — Levhartice Chomutov

Reportáž

Předposlední série letošního ročníku Chance ŽBL je u konce. Basketbalistky Chomutova přehrály ve čtvrtém utkání série o bronz Hradec na jeho palubovce 74:58 a ukončily sérii poměrem 3:1 na zápasy. Získaly tak poprvé v klubové historii medaili.

Přitom Hradec vybojoval v třetím duelu na palubovce soupeře prodloužení série a na domácím hřišti si věřil ve snaze vydřít rozhodující páté utkání. Lvice do zápasu skvěle vstoupily, zejména kvalitně bránily a v závěru první čtvrtiny utekly do devítibodového vedení. Pak se jim ale hra kompletně rozpadla, daly jen devět bodů za celou druhou čtvrtinu, nechaly soupeřky rozstřílet a v poločase už šest bodů ztrácely. Od té doby to byla dlouho vyrovnaná bitva, kde se sice Levharticím dařilo držet těsný náskok, Hradec však neustále hrozil a nedovolil Levharticím odskočit více. Ještě necelých pět minut před koncem byl rozdíl čtyři body a Chomutov si radši bral oddechový čas. Od této chvíle ale zvládly hostující hráčky koncovku brilantně, uzavřely zápas sérií 13:1 a mohly slavit bronz.

Monstrózním výkonem vyhrála Chomutovu zápas Američanka Wynn-Pollard, která zapsala 27 bodů a 23 doskočených míčů. Doskoky vyrovnala letošní sezónní maximum Whisper Fisher z Trutnova z utkání proti Slovance na konci ledna. Sedmnáct bodů přidala Valentýna Kadlecová. Hradci nestačilo čtrnáct bodů velezkušené Aleny Hanušové, na deseti se shodly Kateřina Zeithammerová a Pamela Effangová. Devět bodů nastřílela klubová odchovankyně Dominika Paurová, která se vrátila po angažmá na americké univerzitě.