Lvice vítězí v Chomutově a vrací sérii domů

63:69

, , ,

Levhartice Chomutov — Sokol Hradec Králové

Reportáž

Chomutovské Levhartice nedokázaly ukončit na první pokus sérii o třetí místo a po porážce 63:69 se poprvé v letošním play off Chance ŽBL bude hrát série na víc než tři zápasy. Série pokračuje v sobotu v Hradci, kde domácí hráčky mohou srovnat a vynutit si rozhodující pátý zápas.

V první čtvrtině měly navrch domácí hráčky, na kterých byla patrná velká vůle sérii ukončit. Vedly až o šest bodů a působily kompaktněji, na přelomu první a druhé čtvrtiny se ale Hradec zlepšil, postupně získával půdu pod nohama a do přestávky si už nesl čtyřbodový náskok. Po přestávce jako by domácí hráčky odpadly. Sice nedovolily soupeřkám vybudovat si větší náskok, Východočešky se utrhly maximálně na osm bodů, Levhartice ale v klíčových momentech nezakončily přesně z dobrých pozic a Hradec si stále držel těsné vedení. V závěru byly Levhartice několikrát na čtyřech bodech, dál to ale nešlo a Hradec si výhru pohlídal.

Střelkyní zápasu byla hostující Pamela Effangová, která i potřetí v sérii nastřílela 19 bodů, další tři hráčky byly mezi deseti a jedenácti body. Chomutov měl jasnou oporu v NaJai Wynn-Polard, která zaznamenala 18 bodů a 15 doskoků, čtrnáct plus dvanáct zapsala Monika Satoranská.