USK jde do finále, lvice čeká boj o bronz

90:44

, , ,

USK ZVVZ Praha — Sokol Hradec Králové

Reportáž

Podle očekávání bez ztráty kytičky postoupily do dalšího ligového finále basketbalistky ZVVZ USK Praha. Obhájkyně titulu přehrály ve třetím semifinále Hradec Králové na domácí palubovce 90:44 a čekají na finálové soupeřky.

Dalo se očekávat, že série skončí, ale Hradec do zápasu vlétl bez bázně a v první čtvrtině nastřílely ve velmi slušném tempu sedmnáct bodů. Pak ale jejich produkce postupně klesala a s celkovými čtyřiačtyřiceti body se vyhrává jen těžko. Alespoň se jim podařilo udržet Pražanky pod stobodovou hranicí, na prodloužení série to ale nebylo a Lvice budou naopak čekat na soupeřky v sérii o třetí místo, což budou zřejmě chomutovské Levhartice.

Jedinou dvoucifernou střelkyní Hradce a zároveň nejlepší střelkyně zápasu Kateřina Zeithammerová nasázela osmnáct bodů. Pražanky vedla Barbora Wrzesinski s 15 body, o bod méně přidala Valériane Vukosavljevič a dvanáct bodů dodala Brionna Jones.