Lvice zvládly i druhý zápas v sérii a jsou blízko postupu do semifinále

83:67

, , ,

Sokol Hradec Králové — KP Brno

Reportáž

Hradecké lvice zvítězily i v druhém zápase čtvrtfinále play-off ŽBL, soupeřky z KP Brno porazily jednoznačně 83:67. Vstup do zápasu měly lepší Brňanky, do poločasu však hradecké basketbalistky strhly vedení na svou stranu a už jej nepustily. V sérii hrané na tři vítězné zápasy tak vedou 2:0. Třetí zápas se bude hrát v sobotu na brněnské palubovce, v případě výhry si lvice zahrají semifinále.

Na překvapivé vítězství v prvním zápase čtvrtfinálové série proti KP Brno dokázaly Hradecké lvice navázat ještě lepším výkonem. Čtvrtfinálový duel tak mají plně ve své moci, sérii mohou ukončit už v sobotu v Brně. „Byl to velmi náročný zápas a já bych chtěla holky pochválit za velmi bojovný výkon. Soupeřky hrají v trochu užší rotaci, takže jsme do toho daly vše a podařilo se nám je porazit,“ hodnotila výkon svých svěřenkyň trenérka hradeckého týmu Romana Ptáčková.

První čtvrtinu měl lepší hostující tým, vyhrál ji o jeden bod. Druhá část však už patřila lvicím. Dařilo se jim nejen při střelbě, ale i v dalších důležitých herních aspektech. „Povedlo se nám dobře bránit, přechodová fáze byla také skvělá. Soupeřky jsme přeskákaly, což se nám proti nim povedlo poprvé v sezóně,“ našla důvody vítězství Ptáčková.

Lvice skvěle bránily především v druhém poločase, kdy Brňankám dovolily vstřelit pouze 28 bodů. Statistika doskoků vyzněla taktéž jednoznačně pro Hradečačky, měly jich o 11 více. Skvělý týmový výkon domácího družstva podtrhuje i fakt, že přes 10 bodů mělo pět jeho hráček. Po 18 bodech si připsaly Kateřina Zeithammerová a Alžběta Levínská.