25:18, 49:37, 60:58,

Sokol Hradec Králové — BLK Slavia Praha

Reportáž

Ve 4. kole Play off Lvice předvedly parádní podívanou pro všechny diváky.

První čtvrtina zápasu byla vyrovnaná, ale Lvice měly vždy o trošku navrch. Jakmile se Slavia přiblížila ve skóre, Lvice okamžitě odpověděly. Během 1. čtvrtiny si vybudovaly 7 bodový náskok (25:18).

Ve druhé čtvrtině Lvice skóre navyšovaly a ještě 1:15 min před koncem poločasu vedly o 21 bodů. Pak se k míči dostala K. Suchanová a třemi trojkami za sebou snížila manko Slavie pouze na 12 bodů.

Ve druhém poločase se Slavia vrátila do hry, dotahovala a s koncem 3. čtvrtiny prohrávala už pouze o 2 body. Ve 4. čtvrtině nás čekala dramatická koncovka, která se pohybovala +/- 4 body ve prospěch Lvic. Posledních 8 minut zápasu skórovaly pouze 2 hráčky Lvic - P. Effangová a K. Zeithammerová.

Lvice si koncovku pohlídaly a porazily Slavii 80:71. Stav série je tedy vyrovnaný 2:2 a rozhodovat bude poslední pátý zápas, který jednomu z týmů ukončí sezónu.

Nejlepší střelkyně Lvic: P. Effangová (#32) 26 bodů, K. Zeithammerová (#1) 16 bodů, J. Vydrová (#10) zaznamenala double-double s 10 body a 12 doskoky.