Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Kadetky

Mistrovství ČR U17 2022

09.05.2022 | redakce redakce

Posledním z trojice vrcholných akcí v basketbale žen a dívek, které se letos v Hradci Králové konají, je Mistrovství ČR U17. Kadetky odehrají svůj závěrečný turnaj o víkendu 13. - 15.5.2022 v hale na Eliščině nábřeží. Celý článek

Hradec bude hostit MČR kategorií U14, U15, U17 i U19

05.04.2022 | redakce redakce

Hradec Králové se v letošním roce stane hostitelem hned několika Mistrovství České republiky v basketbalu dívek a žen. Podle plánu uspořádá ve dnech 6. - 8.5. Mistrovství ČR starších žákyň kategorie U15, nově k němu přibylo i pořadatelství finálových bojů kategorie U14, které se do Hradce přesunulo z Karlových Varů a které se uskuteční na přelomu dubna a května. Výhodu domácí palubovky budou mít pro boje o mistrovský titul i kadetky i juniorky.

Celý článek

Úspěšný víkend kadetek

14.11.2021 | Michaela Benčíková

Tento víkend nás čekala dvě utkání na palubovkách soupeřů. V sobotu na Spartě se mi velmi těžko hledají slova pochopení pro první čtvrtinu. Víme co soupeř hraje, víme jak si s tím poradit a vstoupíme opět do utkání šíleným stylem. Jedenáctibodové manko po pár minutách bylo ještě milosrdné, jelikož domácí hráčky ještě zahodily některé pěkné pozice. Poslední tři minuty první čtvrtiny však naznačily, že bychom se mohly probudit. Dokázaly jsme stáhnout na jednobodový rozdíl, který se pak nesl celým zbytkem prvního poločasu. Poločasová pauza byla jako vždy, vše jsme si zopakovaly a přišla chvíle napětí, jak začneme druhý poločas. Začaly jsme ho opět skvěle a hrálo se dle našich not. Utkání dospělo do konečného výsledku 80:57. Po utkání má člověk radost z výsledku a výkonu, ale zároveň je velmi rozladěn ze začátku. Prostě nejde přijet na Spartu takto nekoncentrovaně. Ve sportu se nehraje na kdyby, ale proměnit domácí hráčky své příležitosti, dostat se do vyššího vedení, nemuselo to dopadnout tak, jak dopadlo. V neděli nás čekal nováček ze Sadské, který tento víkend poprvé hrál v kompletním složení a v sobotu jasně přehrál Trutnov. My naštěstí začaly hrát od začátku a povedeným vstupem do utkání jsme rozhodly o své výhře 105:56. Víkend tedy výsledkově i herně povedený a doufám, že na Spartě to bylo poslední varování v podobě vstupů do utkání. Potěšující byl také fakt, že na hřišti i na lavičce působíme čím dál více jako jeden tým. Premiéru v našem dresu za sebou má Adéla Stindlová, která jasně ukázala, že pro náš tým bude přínosem.  Celý článek

Skvělé druhé poločasy kadetek

25.10.2021 | Michaela Benčíková

Tento víkend na nás čekala domácí utkání s týmy USK a Strakonic. Proti USK jsme se musely vypořádat s vcelku výraznou výškovou převahou soupeře, kterou ještě umocnila absence Báry Leopoldové. Utkání bylo tři čtvrtiny vyrovnané, před posledním dějstvím jsme prohrávaly o čtyři body. Závěrečných deset minut nám ale vyšlo opravdu výborně a díky skóre 21:9 jsme utkání otočily na konečných 65:57. Nedělní duel byl co se vývoje skóre týče podobný. Poločas remíza 34:34, start do druhého poločasu 0:4 a následně naše bodová šňůra až na osmibodové vedení zlomila vývoj utkání. Takže opět díky povedenému druhému poločasu jsme zvítězily 72:54 a připravily tak soupeři první letošní porážku. Víkend jsme tedy zvládly, máme dvě výhry. Čemu za ně můžeme vděčit a čím jsme se o ně mohly připravit? Připravit jsme se o ně mohly samy a to stále stejnou bolestí. Naše úspěšnost střelby je špatná a to včetně zahazování i těch nejjednodušších pozic. Výhry nám naopak přinesla velká bojovnost, výborný doskok a výborná fyzická připravenost. Díky ní dokážeme držet intenzitu hry a oba víkendové soupeře jsme ve druhých poločasech doslova uštvaly. Dokázaly jsme také z naší hry eliminovat zbytečné ztráty oproti předchozím duelům. Zvláštní pochvalu za víkend zaslouží Sandra Horáková. Svůj třetí a čtvrtý extraligový start ozdobila třiceti body, třiceti doskoky, několika bloky. Byla to právě Sandra, která nás v té největší krizi během duelu s USK nasměrovala k výhře. Svůj vysoký standard předvedla opět Andy Brožová a v nedělním zápase se snad vrátila bodová pohoda do rukou Natálie Vlachové.

Ohlédnutí za sezónou Hradeckých lvic

Sezóna 2021/2022 byla po dlouhých dvou letech "normální" - v řádných termínech se dohrály všechny soutěže od těch nejmladších až po...

Lvice U13 stříbrné

Národní finále starších minižákyň se konalo minulý víkend v Praze a malé Lvice si ze závěrečného turnaje odvezly krásné stříbrné...