Poslední zápas základní části sezóny určil soupeře lvic pro play-off

85:73

, , ,

KP Brno — Sokol Hradec Králové

Reportáž

Sokol Hradec Králové prohrál na palubovce KP Brno 73:85 a ví, že po základní části skončí šestý. A protože Královopolanky budou třetí, oba celky se brzy potkají znovu. V úvodní fázi bojů o titul na sebe také narazí Levhartice Chomutov s BLK Slavia Praha a Žabiny Brno s SBŠ Ostrava. O soupeři ZVVZ USK Praha se rozhodne mezi Slovankou a Karou Trutnov.

Třiadvacet sekund po začátku zápasu otevřela skóre dvoubodová trefa Simony Fišerové. A to bylo také naposledy, kdy Hradecké lvice v utkání vedly. Dvojka Kateřiny Galíčkové znamenala stav 17:7, domácí poprvé získaly dvouciferný náskok. Po tříbodové akci Karolíny Fadrhonsové to v deváté minutě bylo už 24:9.

Rozdíl ve skóre vzrůstal i do konce poločasu, zejména Anežka Kopecká se starala o to, aby se do šaten šlo za stavu 48:28. Hostující celek za úvodní dvacetiminutovku trefil jen čtvrtinu ze 40 střel. Špatné zprávy tím pro něj neodezněly. Hradec sice dokázal ve třetí části mírně snížit, jenže v té čtvrté rychle inkasoval dvě trojky od Galíčkové, dvě dvojky od Dominicy Hynkové a temné časy pro hosty uzavřela domácí podkošová posila Katarina Trehub. 78:55.

Že pak přišla patnáctibodová série Hradce Králové? Hosté si jen zlepšili chuť. Do konce zápasu zbývala už jen minuta a Galíčková jim na cestu přibalila další tříbodovou trefu. Právě ona se stala s 23 body nejlepší střelkyní utkání, zpoza oblouku se prosadila celkem pětkrát, zapsala i šest doskoků a šest asistencí, ovšem také šest ztrát.

Anežka Kopecká ji doplnila 14 body plus sedmi doskoky, mladá náhradnice Hynková 12 body, 10 doskoky a pěti asistencemi a Petra Malíková se zasloužila o 11 bodů, sedm doskoků a sedm asistencí. Chorvatská pivotka Trehub se uvedla devíti body a 11 doskoky.

Východočešky dirigovala reprezentační rozehrávačka Kateřina Zeithammerová se 16 body, šesti doskoky a pěti zisky. Alena Hanušová zvládla 13 bodů a sedm doskoků, Pamela-Therese Effangová s Charlotte Velichovou zařídily po 11 bodech.