Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Juniorky mistryněmi ČR U19 2022

07.05.2022 | redakce redakce

Hradecké juniorky v neděli v úžasné bitvě porazily na domácí palubovce BA Spartu Praha 74:72 a na Mistrovství ČR U19 2022 berou zlato. Trenérku juniorek  Romanu Ptáčkovou jsme požádali o komentář k vydařenému víkendu.

"Na konci září začínáme extraligu na palubovce Chomutova a své první utkání prohráváme. Druhý den chceme odčinit porážku na USK. V posledních vteřinách zápasu utáčí košem Anička Brožová a vyhráváme o bod. Možná tady se zrodila ta letošní těžká cesta za titulem Mistra ČR.

V základní části ještě odehrajeme dalších 24 utkání a prohráváme už jen dvakrát. Vybojujeme si právo pořádat MČR v domácím prostředí.

Soutěž byla letos extrémně vyrovnaná, až 10 týmů se mohlo navzájem porazit. Proto pro nás už bylo obrovským vítězstvím uspět v dlouhodobé soutěži, domácí MČR bylo o tom, kdo se o titul popere a ukáže nejvyšší kvalitu. 
První den porážíme Žabiny, se kterými jsme v základní části sehráli své nejhorší utkání a byli poraženi. Poučili jsme se a na MČR jsme už nic takového nedopustili a vyhráli jsme velkým rozdílem.
Druhý den s USK Praha už byl boj o finále. Ani tomuto soupeři jsme nedali žádnou šanci a znovu jsme jasně ovládli utkání.
Podobně si také vedla Sparta Praha, naprosto dominantně si vybojovala finále proti nám. A jsem velmi ráda, že právě tento soupeř si s námi finále zahrál. Lepší týmy by si ve finále basketbaloví příznivci nemohli přát.
Samotné utkání mělo snad vše, co by měl souboj o Mistra ČR nabídnout. Nasazení, herní kvalitu, obětavost hráček, skvělou atmosféru a velké drama. Nebudu popasovat celý vývoj utkání, ale ve chvíli, kdy ny ukazateli svítilo skóre 44:56 a do konce zbývalo asi 11 minut ... v tomto momentu ukázal tým svůj charakter. Měli jsme problémy s fauly, hráčky už mlely z posledních sil, ale přesto předvedly neskutečný obrat. Nahecovaly se v obraně tak, že Sparta se začala dopouštět vynucených ztrát, i když ve fyzických podkošových soubojích měla stále navrch. Nám nezbývalo nic jiného než být aktivnější v poli. Celý tým zaslouží za nasazení na hřišti i na lavičce obrovskou pochvalu, nicméně poslední čtvrtinu si do své režie vzaly obě rozehrávačky a hřiště doslova ovládly. Právě tento X faktor vůle a mentalita vítěze nám dopomohla získat po dlouhých letech zpět do Hradce Králové titul Mistra ČR v této kategorii. Já si ho nesmírně vážím a dělá mi velkou radost být součástí vývoje a výchovy těchto skvělých holek.
Chci ještě moc poděkovat za skvělou atmosféru v hale fantastickým fanouškům a mému dlouholetému kolegovi v této kategorii Jirkovi Jirsovi za obětavost, se kterou nám pomáhá."

 
Utkání
Ženy | Sobota 09.04.2022, 15:30
KP Brno - Sokol Hradec Králové
71:80 pp (18:21 33:38 59:50 69:69)
 
Ženy | Úterý 12.04.2022, 18:00
Sokol Hradec Králové - KP Brno
70:67 (20:10 41:29 59:48)
 
Aktuální články
Východočeské basketbalistky vezou bronz z ODM 2022

Výběr basketbalistek Královéhradeckého kraje po taktovkou trenérského dua Dana Hroudná a Luděk Hátle dnes vybojoval bronzovou medaili na...

 
Ohlédnutí za sezónou Hradeckých lvic

Sezóna 2021/2022 byla po dlouhých dvou letech "normální" - v řádných termínech se dohrály všechny soutěže od těch nejmladších až po...

 
Lvice U13 stříbrné

Národní finále starších minižákyň se konalo minulý víkend v Praze a malé Lvice si ze závěrečného turnaje odvezly krásné stříbrné...

 
Příměstský basketbalový kemp
 
Romana Ptáčková trenérkou reprezentace
 
Kadetky po letech opět mistryněmi ČR
 
U15 získaly bronzové medaile
 
Mistrovství ČR U17 2022
 
Mladší minižákyně čtvrté na Národním finále U12
 
Mladší žákyně berou zlato na MČR U14
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS