Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Romana Ptáčková: ,,holkám není co vytknout"

30.10.2017 | Michal Luňák

V sobotním osmém kole ŽBL podlehly hráčky Sokola Nilfisk Hradec Králové na palubovce v Nymburce domácímu celku 60:65.Utkání hodnotila trenérka Romana Ptáčková.

Jak se kouše prohra, po takovém průběhu utkání?
Mrzí nás to všechny strašně moc. Myslím si, že jsme byly tři čtvrtiny lepším týmem. Týmu nemám vůbec to vytknout, naše obrana byla výborná, když vezmu proti jakým výborným hráčkám jsme hrály. Pod košem jsme v soubojích obstály se ctí, více tam udělat prostě nešlo. Bohužel, jak se nám tak již v Nymbruce stává, odešla nám střelba. Nám procento kleslo až na nějakých devětadvacet procent a to se těžko dá pomýšlet na výhru.

Utkání se rozhodlo až v koncovce, ale na ní vůbec nemuselo dojít, že?
To si právě myslím, my jsme neměly vůbec tu koncovku připustit. Bohužel ta střelba nás zradila, holkám pak ubývalo jakékoli sebevědomí na střelbu. Ono se to netýkalo pouze střelby z delší vzálenosti, my jsme v závěrečné čtvrtině nedokázaly proměnit pět, možná šest pozic z pod koše. Těžko pak můžeme chtít, rozhodnout nějakou trojkou, když nedokážeme proměnit vyložené pozice. Tohle se nám stalo na začátku poslední čtvrtiny, proměnit nějaké pokusy, vůbec se koncovka nemusela odehrávat v tomto duchu.

Kdybyste přece jen měla popsat tu koncovku, jaká byla?
Z mého pohledu největší chyba byla v tom, že se nám nepodařilo pokrýt Vaughn. Trochu nešťastně nám tam Lenka Šípová odehrála dvě věci, kdy si nejprve nechala vypíchnout míč a po oddechovém čase opět ztratila po vyhazování z autu. No a v úplném závěru Lenka nedala z nájezdu koš, kterým se mohlo vyrovnat. Tu koncovku rozhodly individuality na straně domácích.

Nymburk má pod košem obrovskou sílu, jak se proti tomu hraje?

Hodně jsme se na to připravovaly a věděly jsme, že to bude muset být kolektivní záležitost, že samotné pivotky toto nemohou zvládnout. Toto holky zvládly naprosto perfektně, vypomáhaly tam, nebály se risknout něco vypíchnout, dobře četly hru. Takže bych se vrátila  té pochvale obrany a nasazení, to bylo na jedničku. Hrály jsme si tak nějak v pohodě, do té doby, než nám odešla střelba a to rozhodlo zápas.

Dvojice Vaughn - Khomenchuk dala 52 z 65 bodů, výjimečné hráčky?

Já již před zápasem říkala, že když jim nehraje jedna z nich, je to poloviční tým. Jedna je extrémně vysoká, druhá neuvěřitelně dynamická. Když domácím teklo do bot a Vaughn se rozhodla, že si dojde pro útočný doskok, tak si pro něj prostě došla a my jsme neměly šanci jí odstavit. Díky těm utočným doskokům Nymburk začal otáčet skóre.

Váš tým prohrál na KP Brno, teď v Nymburce. Co to může znamenat pro další vývoj tabulky?
My jsme takto prohrály i v loňské sezóně, ale tam nám pomohlo, že soupeři ztratili v zápasech kdy se to moc nečekalo. Musíme to brát jako fakt, že za USK je silná pětice celků. My chceme vyhrát každý zápas, na tom se nic nemění. Na těch dvou prohrách mrzí nejvíce to, že oba zápasy se daly vyhrát, ten v Nymburce stoprocentně.

Nyní je na programu repre pauza, vítáte ji?

Začnu jinak, je blbý, když se před pauzou prohraje, protože ta nálada do toho tréninku není taková, kor když se prohraje takhle. Ale nemůžeme se  v tom moc pitvat, teď se nerozhoduje, rozhodne se až v play - off, musíme na to zapomenout. Jinak náš zdravotní stav je špatný od začátku sezóny a teď to vyvrcholilo, když si zvrtla kotník Martina Čepelková a Míša Matušková má sešité prsty na ruce, ale ta alespoň mohla hrát. Na konci zápasu si Lenka Šípová pochroumala kotník, ale tam by to mělo být v pořádku. Takže se v pauze budeme hlavně nějak léčit a připravovat se na další zápasy.

 
Odkazy
Utkání
Ženy | Neděle 21.10.2018, 17:00
Teamstore Brno - Sokol Nilfisk Hradec Králové
47:118 (9:31, 23:63, 32:87)
 
Ženy | Sobota 27.10.2018, 16:00
Sokol Nilfisk Hradec Králové - KP Brno
 
Aktuální články
Lvice jasně přehrály TEAMSTORE

Cestu za nápravou pošramoceného sebevědomí dnes v Brně zahájily hráčky Sokola Nilfisk Hradec Králové. Těm se postavil na Morendě celek...

 
Kadetky úspěšné i v Havířově

Stoprocentně úspěšný víkend zahrály naše kadetky. Po sobotní výhře v Ostravě je v neděli ráno čekal duel na palubovce Havířova, kde...

 
Vysoká výhra kadetek v Ostravě

Ve třetím kole extraligy kadetek zajížděly naše Lvice do Ostravy, tedy k soupeři, který doma v prvních dvou zápasech dokázal porazit HB...

 
Trenérka Ptáčková hodnotí střelecké trápení Lvic
 
Střelecké peklo Lvic, padly se Slavií
 
Juniorky podlehly doma Spartě
 
Čeká nás hodně týmové práce, ví trenérka Romana Ptáčková
 
Juniorky v domácí premiéře přehrály Strakonice
 
Nymburk byl nad síly Lvic
 
Do Varů na Nymburk i s Tatsi!
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS