Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Romana Ptáčková: ,,doma chceme porazit každého"

04.10.2017 | Michal Luňák

Čtvrtý zápas a čtvrtá výhra. Hráčky Sokola NILFISK Hradec Králové jsou stále v pelotonu ŽBL neporaženy. Středeční výhru 81:68 hodnotí trenérka Lvic Romana Ptáčková.

Byl to nejtěžší duel letošní sezóny?
Ale myslím si, že ano. Slavie je velice kvalitní tým, jak na perimetru, tak hlavně pod košem. Z tohoto jsme měly před zápasem největší obavu, jak zvládneme podkošové souboje, jelikož nám stále schází Josi Bura. No a my pak za Renátou a Lenkou nemáme adekvátní náhradu, co se zejména fyzické zdatnosti týče.

Ty obavy jistě vzrostly po tom, co Lenka a Renáta měly rychle tři fauly, že?
Já jsem v poločase vůbec nevěděla, jak to uhrajeme, pokud přijdou ještě další fauly. To bychom musely mít úspěšnost střelby osmdesát procent, abychom mohly pomýšlet na výhru. Nakonec se ukázalo, jak je Renáta chytrá hráčka a byla výborná. Nepřidala žádný další faul a přitom dokázala kvalitně bránit. Z pohledu našich vyhlídek v zápase to bylo naprosto klíčové. V obraně bych ještě ráda pochválila Aničku Hruškovou a Martinu Čepelkovou.

Utkání bylo dlouho vyrovnané, rozhodl začátek poslední čtvrtiny?
Stoprocentně. Nám se v tom začátku čtvrté čtvrtiny povedo několik rychlých protiútoků a padla nám i trojka. Dostaly jsme se do vedení o čtrnáct bodů a to už vzalo Slavii vítr z plachet a nedokázala se dotáhnout zpět do zápasu.

Začíná se na rychlosti naší hry projevovat vliv Kateřiny Bartoňové, hraje již dle Vašich představ?
No ještě nehraje (směje se). Ona to ví, měly jsme spolu již dva pohovory. Ale dnes to bylo lepší, ona umí hru zrychlit, to má v sobě a nemusíme jí to do toho tlačit. Dneska ty naše rychlé protiútoky ale plynuly hlavně z několika zisků a skvělé obrany.

Čtyři zápasy, čtyři výhry. Spokojenost se vstupem do ligy je jistě na místě, že?
My máme takový cíl, z té čtyřky za USK doma porazit každého. Venku je to všude obtížné, vážíme si výhry ze Žabin. Teď nás čekají v blízké době zápasy na Valosunu a v Nymburce, tím že jsme doma zvládly dnešní duel, by nás nějaké případné zaváhání nemuselo tolik mrzet.

 
Utkání
Ženy | Pátek 16.03.2018, 17:45
U19 CHANCE - Sokol NILFISK Hradec Králové
69:100 (22:26, 36:51, 55:76)
 
Ženy | Středa 21.03.2018, 18:00
Sokol NILFISK Hradec Králové - BLK Slavia Praha
 
Aktuální články
U11 jedou na MČR

O víkendu se v Pardubicích odehrál poslední kvalifikační turnaj o postup na MČR. V předchozích zápasech naše holky rázně nakročily za...

 
Skvěle!!! Juniorky vezou výhru z Brna

Tak tohle se povedlo! Náš klubový seriál báječných koncovek nekončí, další díl napsaly naše juniorky. Ty hrály druhý zápas play off...

 
Druhý turnaj U11 o umístění

V neděli jely nejmladší Lvice odehrát další zápasy o 13.-16.místo v SOP. Prvním soupeřem byli kluci z BVK Holice. Ti dorazili pouze se...

 
Slavie soupeřem pro čtvrtfinále ŽBL
 
První bod pro juniorky Žabin
 
U15: Neuvěřitelná otočka Lvic
 
Stovka na závěr základní části
 
Návrat na vítěznou vlnu!
 
Výhra kadetek v Havířově, v play off na Trutnov!
 
Lvice na USK obstály!
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS