Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Romana Ptáčková: ,,doma chceme porazit každého"

04.10.2017 | Michal Luňák

Čtvrtý zápas a čtvrtá výhra. Hráčky Sokola NILFISK Hradec Králové jsou stále v pelotonu ŽBL neporaženy. Středeční výhru 81:68 hodnotí trenérka Lvic Romana Ptáčková.

Byl to nejtěžší duel letošní sezóny?
Ale myslím si, že ano. Slavie je velice kvalitní tým, jak na perimetru, tak hlavně pod košem. Z tohoto jsme měly před zápasem největší obavu, jak zvládneme podkošové souboje, jelikož nám stále schází Josi Bura. No a my pak za Renátou a Lenkou nemáme adekvátní náhradu, co se zejména fyzické zdatnosti týče.

Ty obavy jistě vzrostly po tom, co Lenka a Renáta měly rychle tři fauly, že?
Já jsem v poločase vůbec nevěděla, jak to uhrajeme, pokud přijdou ještě další fauly. To bychom musely mít úspěšnost střelby osmdesát procent, abychom mohly pomýšlet na výhru. Nakonec se ukázalo, jak je Renáta chytrá hráčka a byla výborná. Nepřidala žádný další faul a přitom dokázala kvalitně bránit. Z pohledu našich vyhlídek v zápase to bylo naprosto klíčové. V obraně bych ještě ráda pochválila Aničku Hruškovou a Martinu Čepelkovou.

Utkání bylo dlouho vyrovnané, rozhodl začátek poslední čtvrtiny?
Stoprocentně. Nám se v tom začátku čtvrté čtvrtiny povedo několik rychlých protiútoků a padla nám i trojka. Dostaly jsme se do vedení o čtrnáct bodů a to už vzalo Slavii vítr z plachet a nedokázala se dotáhnout zpět do zápasu.

Začíná se na rychlosti naší hry projevovat vliv Kateřiny Bartoňové, hraje již dle Vašich představ?
No ještě nehraje (směje se). Ona to ví, měly jsme spolu již dva pohovory. Ale dnes to bylo lepší, ona umí hru zrychlit, to má v sobě a nemusíme jí to do toho tlačit. Dneska ty naše rychlé protiútoky ale plynuly hlavně z několika zisků a skvělé obrany.

Čtyři zápasy, čtyři výhry. Spokojenost se vstupem do ligy je jistě na místě, že?
My máme takový cíl, z té čtyřky za USK doma porazit každého. Venku je to všude obtížné, vážíme si výhry ze Žabin. Teď nás čekají v blízké době zápasy na Valosunu a v Nymburce, tím že jsme doma zvládly dnešní duel, by nás nějaké případné zaváhání nemuselo tolik mrzet.

 
Odkazy
Utkání
Ženy | Úterý 24.04.2018, 17:30
Sokol NILFISK Hradec Králové - DSK Basketball Nymburk
61:79 (11:20, 28:44, 44:58)
 
Ženy | Čtvrtek 26.04.2018, 18:30
DSK Basketball Nymburk - Sokol NILFISK Hradec Králové
96:81 (17:22, 45:39, 73:59)
 
Aktuální články
6. ročník Pivního rozjímání

První sobotu měsíce června se sejdou všichni milovníci piva u Aldisu. Tam se totiž uskuteční již šestý ročník hradeckého Pivního...

 
Dvě Lvice na repre sraz

V pondělí 14.5. začne přípravný kemp reprezentace žen České republiky, kam byla pozvána také dvojice našich Lvic a to Katka Bartoňová s...

 
Naše Lvice U15 opět zlaté

Uplynulý víkend patřil na Sokole MČR kategorie U15. Do Hradce se sjelo osm nejlepších týmů letošní sezóny, v neděli před šestnáctou...

 
MČR starších minižákyň v Ostravě
 
MČR U15 v Hradci Králové
 
U11 berou v oblasti zlato!
 
U14 zlaté na MČR ve Strakonicích
 
U12 vezou zlato z Klatov
 
Lvice letos bez medaile
 
Ani doma jsme s Nymburkem neuspěli
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS