Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Romana Ptáčková: ,,doma chceme porazit každého"

04.10.2017 | Michal Luňák

Čtvrtý zápas a čtvrtá výhra. Hráčky Sokola NILFISK Hradec Králové jsou stále v pelotonu ŽBL neporaženy. Středeční výhru 81:68 hodnotí trenérka Lvic Romana Ptáčková.

Byl to nejtěžší duel letošní sezóny?
Ale myslím si, že ano. Slavie je velice kvalitní tým, jak na perimetru, tak hlavně pod košem. Z tohoto jsme měly před zápasem největší obavu, jak zvládneme podkošové souboje, jelikož nám stále schází Josi Bura. No a my pak za Renátou a Lenkou nemáme adekvátní náhradu, co se zejména fyzické zdatnosti týče.

Ty obavy jistě vzrostly po tom, co Lenka a Renáta měly rychle tři fauly, že?
Já jsem v poločase vůbec nevěděla, jak to uhrajeme, pokud přijdou ještě další fauly. To bychom musely mít úspěšnost střelby osmdesát procent, abychom mohly pomýšlet na výhru. Nakonec se ukázalo, jak je Renáta chytrá hráčka a byla výborná. Nepřidala žádný další faul a přitom dokázala kvalitně bránit. Z pohledu našich vyhlídek v zápase to bylo naprosto klíčové. V obraně bych ještě ráda pochválila Aničku Hruškovou a Martinu Čepelkovou.

Utkání bylo dlouho vyrovnané, rozhodl začátek poslední čtvrtiny?
Stoprocentně. Nám se v tom začátku čtvrté čtvrtiny povedo několik rychlých protiútoků a padla nám i trojka. Dostaly jsme se do vedení o čtrnáct bodů a to už vzalo Slavii vítr z plachet a nedokázala se dotáhnout zpět do zápasu.

Začíná se na rychlosti naší hry projevovat vliv Kateřiny Bartoňové, hraje již dle Vašich představ?
No ještě nehraje (směje se). Ona to ví, měly jsme spolu již dva pohovory. Ale dnes to bylo lepší, ona umí hru zrychlit, to má v sobě a nemusíme jí to do toho tlačit. Dneska ty naše rychlé protiútoky ale plynuly hlavně z několika zisků a skvělé obrany.

Čtyři zápasy, čtyři výhry. Spokojenost se vstupem do ligy je jistě na místě, že?
My máme takový cíl, z té čtyřky za USK doma porazit každého. Venku je to všude obtížné, vážíme si výhry ze Žabin. Teď nás čekají v blízké době zápasy na Valosunu a v Nymburce, tím že jsme doma zvládly dnešní duel, by nás nějaké případné zaváhání nemuselo tolik mrzet.

 
Utkání
Ženy | Středa 13.12.2017, 16:00
ZVVZ USK Praha "B" - Sokol NILFISK Hradec Králové
51:109 (11:33, 19:58, 38:84)
 
Ženy | Sobota 16.12.2017, 17:30
BK Lokomotiva Trutnov - Sokol NILFISK Hradec Králové
 
Aktuální články
Hladký postup Lvic v poháru

V rámci třetího kola Českého poháru zajížděly hráčky Sokola Nilfisk Hradec Králové do Prahy, kde se na Královce střetly s "B" týmem...

 
Vítězná odveta juniorek

Juniorky se dokázaly oklepat ze sobotní prohry v Trutnově a dnes svého soupeře porazily v domácím prostředí 75:62. Utkání nezačalo pro...

 
Lvice U15 zakončily vítězně ligovou skupinu

Poslední utkání ligové skupiny a šestá výhra, která se bude počítat do extraligy. To je to hlavní, s čím odjížděly Lvice U15 z...

 
U11"A" versus Trutnov
 
Další domácí výhra
 
U15 vítězně z Mladé Boleslavi
 
První derby juniorek pro Trutnov
 
Hladká výhra Lvic v dohrávce
 
Kategorie U14 zakončila ligovou skupinu
 
Kadetky nezvládly ani druhé prodloužení
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS