Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Romana Ptáčková: ,,doma chceme porazit každého"

04.10.2017 | Michal Luňák

Čtvrtý zápas a čtvrtá výhra. Hráčky Sokola NILFISK Hradec Králové jsou stále v pelotonu ŽBL neporaženy. Středeční výhru 81:68 hodnotí trenérka Lvic Romana Ptáčková.

Byl to nejtěžší duel letošní sezóny?
Ale myslím si, že ano. Slavie je velice kvalitní tým, jak na perimetru, tak hlavně pod košem. Z tohoto jsme měly před zápasem největší obavu, jak zvládneme podkošové souboje, jelikož nám stále schází Josi Bura. No a my pak za Renátou a Lenkou nemáme adekvátní náhradu, co se zejména fyzické zdatnosti týče.

Ty obavy jistě vzrostly po tom, co Lenka a Renáta měly rychle tři fauly, že?
Já jsem v poločase vůbec nevěděla, jak to uhrajeme, pokud přijdou ještě další fauly. To bychom musely mít úspěšnost střelby osmdesát procent, abychom mohly pomýšlet na výhru. Nakonec se ukázalo, jak je Renáta chytrá hráčka a byla výborná. Nepřidala žádný další faul a přitom dokázala kvalitně bránit. Z pohledu našich vyhlídek v zápase to bylo naprosto klíčové. V obraně bych ještě ráda pochválila Aničku Hruškovou a Martinu Čepelkovou.

Utkání bylo dlouho vyrovnané, rozhodl začátek poslední čtvrtiny?
Stoprocentně. Nám se v tom začátku čtvrté čtvrtiny povedo několik rychlých protiútoků a padla nám i trojka. Dostaly jsme se do vedení o čtrnáct bodů a to už vzalo Slavii vítr z plachet a nedokázala se dotáhnout zpět do zápasu.

Začíná se na rychlosti naší hry projevovat vliv Kateřiny Bartoňové, hraje již dle Vašich představ?
No ještě nehraje (směje se). Ona to ví, měly jsme spolu již dva pohovory. Ale dnes to bylo lepší, ona umí hru zrychlit, to má v sobě a nemusíme jí to do toho tlačit. Dneska ty naše rychlé protiútoky ale plynuly hlavně z několika zisků a skvělé obrany.

Čtyři zápasy, čtyři výhry. Spokojenost se vstupem do ligy je jistě na místě, že?
My máme takový cíl, z té čtyřky za USK doma porazit každého. Venku je to všude obtížné, vážíme si výhry ze Žabin. Teď nás čekají v blízké době zápasy na Valosunu a v Nymburce, tím že jsme doma zvládly dnešní duel, by nás nějaké případné zaváhání nemuselo tolik mrzet.

 
Utkání
Ženy | Sobota 21.10.2017, 16:00
Sokol NILFISK Hradec Králové - MK Technic Brno
102:46 (26:8, 53:20, 66:28)
 
Ženy | Sobota 28.10.2017, 13:00
DSK Basketball Nymburk - Sokol NILFISK Hradec Králové
 
Aktuální články
Lvice si doma vyšláply na Levhartice

Naše kadetky si za svou domácí premiéru v letošní extaligové sezóně zaslouží velkou pochvalu. Od prvních sekund nebylo o vítězkách...

 
Hladká výhra s Technicem

Utkání, ve kterém se čekala povinná výhra, čekalo na hráčky Sokola NILFISK Hradec Králové, které hostily Technic Brno. Lvice nenechaly od...

 
U12"B" hrály v Jičíně

V dalším kole VP jsme v sobotu dopoledne hráli proti družstvu Jičína. Jako již tradičně v této kategorii se jednalo o starší hráčky, z...

 
V sobotu přijede Technic Brno
 
Žabiny nad síly juniorek
 
U15 hladce přehrály Boleslav
 
Hradecké "derby" U11
 
Lvice poprvé poraženy
 
U15 poprvé doma a vítězně
 
Důležitá výhra juniorek na KP Brno
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS