Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Basketball Nymburk "nováčkem" ŽBL

02.09.2014 | Michal Luňák

Převod licence mezi SŠMH Brno a SBŠ Ostrava nebyl jediným letním obchodem tohoto druhu. V minulých dnes proběhla stejná transakce mezi DSK Karlín a Basketballem Nymburk, který se tak stane "nováčkem" v ŽBL. Dnes již bývalý DSK Karlín své zápasy stejně již hrával v Nymburce, teď však již bude oficiálně pod hlavičkou polabského klubu. Důvody k převodu licence podává níže bývalý manažer DSK a současný trenér Nymburka Daniel Kurucz. Kádr nymburských basketbalistek bude orámován triem zkušených veteránek. V DSK již dříve hrála Veronika Bortelová, nyní klub angažoval nám dobře známou Darinu Mišurovou a střeleckou rekordmanku Petru Reisingerovou. Klub vyhlásil atak pozic zaručujících start v play  - off.

„V DSK jsme udělali spoustu dobré práce. Postoupili jsme z přeboru až do nejvyšší soutěže, kterou jsme třikrát zachránili, ale to bylo maximum našeho potenciálu. Převod nastal hlavně z důvodu, že nebyla v možnost dalšího růstu. V Nymburce si slibujeme výrazně lepší sportovní zázemí a z něho pramenící lepší výkony. Naše ambice teď směřují k play off,“ uvedl Daniel Kurucz, který opustil manažerské funkce v týmu a bude se věnovat pouze roli hlavního trenéra. „Konečně budu dělat už jen to, co mě baví nejvíc,“ dodal.


Vyjádření Daniela Kurucze převzato z www.basket-nymburk.cz.

 
Utkání
Ženy | Pátek 06.03.2020, 16:30
BLK Slavia Praha - Sokol Hradec Králové
64:84 (17:19, 31:41, 46:60)
 
Ženy | Středa 11.03.2020, 17:30
KP Brno - Sokol Hradec Králové
65:88 (9:21, 28:44, 44:62)
 
Aktuální články
Přípravka opět začíná trénovat

Po pauze způsobené vládním omezením s ohledem na pandemickou situaci se opět vrací naše přípravka ze ZŠ Sever k trénování. Tréninky...

 
Basketbalový oddíl Hradeckých lvic

Basketbalový oddíl Hradeckých lvic  přijímá každé úterý a čtvrtek nová děvčata  od 9 - 11 let!Náborové tréninky...

 
Charitativní Final four

Letošní Renomia ženská basketbalová liga byla ukončena bez finálové bitvy. Nadace koše proti drogám oslovila čtyři nejlepší týmy aby...

 
Miroslav Volejník slaví padesátiny
 
Liga končí, Lvice mají stříbro
 
Přerušení basketbalové sezóny
 
Lvice uhájily druhé místo
 
Juniorky zvládly derby v Pardubicích
 
Výhra Lvic na Slavii
 
Lvice vydřely výhru na Rosničce
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS