Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Reprezentace U15 třetí ve Francii

28.12.2021 | Jiří Jirsa

Nejmladší reprezentační výběr má za sebou svou letošní zápasovou premiéru a to v podobě turnaje v Bourges. Covidová doba zasáhla i tento turnaj a svěřenkyně trenéra Roberta Landy byly jediné, kdo kromě domácích výběrů do Francie dorazil. Tři kvalitní zápasy však stály za to a získané zkušenosti se mladým Lvicím budou hodit. Lvice se domů vracely s bilancí jedné výhry a dvou porážek, ale hlavně také s kupou zážitků. A to včetně zástupkyň našeho klubu Emy Kameníkové a Páji Paurové. Následující řádky Vám přiblíží, jaký celý turnaj byl z pohledu holek.

Výlet do Francie započal v Praze na Aritmě, kde byl sraz, trénink před odjezdem a dobrá večeře. Na tréninku jsme si připomněli, co jsme se naučili na předchozích srazech. Kolem deváté hodiny jsme zasedli do autobusu, připravené na dlouhou patnáctihodinovou cestu. V autobuse měl každý dvousedačku, takže jsme měli prostor se natáhnou a vyspat se.

Po příjezdu na hotel Ibis v jedenáct hodin jsme si museli udělat test na COVID-19, ze kterého všichni vyšli negativně. Následně jsme se šli ubytovat do malých dvoulůžkových pokojů. Trénink jsme měli až večer, takže jsme měli čas se jít podívat do Katedrály svatého Štěpána a projít se po trzích. Po návratu na hotel jsme každá dostala hrací dresy a tréninkový dres. Tento den nás čekal ještě trénink, na kterém jsme si zopakovali jeden na jednoho. Večeře byla stejně dobrá jako všechna ostatní jídla.

V pátek nás čekal náš první zápas, na který jsme se připravovali na dopoledním tréninku. Jelikož se zápas hrál až v šest hodin, šli jsme znovu na zdejší trhy. Zápas byl proti těžkému soupeři (jižní Francie), se kterým jsme se probojovali k výsledku 69:45. Zvládli jsme se rozjet až od druhého poločasu, který jsme vyhráli o dva body a třetí čtvrtina dokonce skončila 8:19 pro nás.

Další den nás čekal zase stejný plán, dopolední trénink a odpolední utkání proti severní Francii. Trénink byl volnější, abychom nebyli unavení na zápas. V 16:00 začal zápas, na který jsme se nesoustředili a byli hlavou někde mimo, proto výsledek skončil 65:44.

Nedělní trénink byl také volnější, protože na nás už byla vidět únava. Poslední zápas byl proti východní Francii, se kterou jsme se zvládli poprat a po velmi vyrovnaném zápasu, který skončil 56:56, následovalo napínavé prodloužení, ve kterém se podařilo dát poslední dvě šestky vteřinu a půl před koncem, což skončilo výsledkem 64:62. Pro všechny holky to byl hrozně radostný moment. Nikomu ani nevadilo, že jsme celkově skončili třetí, protože jsme měli velkou radost z této výhry.

Před vyhlášením jsme si vyklidili pokoje a navečeřeli jsme se. Každá jsme dostala medaili a tašku s nějakými drobnostmi. V all star od nás byla vyhlášena Petronela Zoe Potužníková. Následně se všechny týmy přesunuly do místnosti, kde jsme dostali občerstvení a pobavili jsme se tam i s některými Francouzkami. Čekala nás znovu ta dlouhá cesta domů, kterou jsme prospali a v deset hodin na nás už čekali rodiče na Aritmě. Rozloučili jsme se a spokojeně odjeli domů.

Se všema jsme si to tam moc užili a už se nemůžeme dočkat na další akci.

 
Utkání
Ženy | Neděle 19.12.2021, 17:00
Basket Slovanka - Sokol Hradec Králové
49:95 (12:24 28:44 38:68)
 
Ženy | Sobota 22.01.2022, 16:00
15. kolo
VS.
Hradecké lvice - USK Praha
 
Aktuální články
Juniorky berou dvanácté vítězství v řadě

Sobotní utkání se na žádost USK neodehrálo. Ani nám se však před Víkendem nevyhnul velký počet absencí. Chyběly tři nemocné hráčky,...

 
Rozlosováno čtvrtfinále Českého poháru

V pátek 7.1.2022 byly rozlosovány čtvrtfinálové dvojice RENOMIA Českého poháru žen. Jejich vítězové se na konci února utkají společně...

 
U19: Rok 2021 uzavírají juniorky v čele tabulky

O víkendu jsme měli na programu poslední dvě utkání roku 2021, do Hradce přijely týmy HB Praha a Strakonic.

 
Poslední zápas v roce se lvicím vydařil
 
Zápas jako na houpačce vítězně pro lvice
 
Z jihu vezou lvice hladkou výhru
 
Hráčky ročníku 07 bojovaly o reprezentační dres
 
U19: Dobře zvládnutý krok do čela tabulky
 
U13: Lvice v čele tabulky
 
Lvice i napodruhé přehrály Levhartice
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS