Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

U19: Rok 2021 uzavírají juniorky v čele tabulky

20.12.2021 | Romana Ptáčková

O víkendu jsme měli na programu poslední dvě utkání roku 2021, do Hradce přijely týmy HB Praha a Strakonic.

K dispozici jsme měli jen 8 hráček, nově se zranila Verča Špeldová, Kamča Kusá se po dlouhodobějším zranění zapojí do soutěží v dalším roce a Vendy Mahelová je v karanténě. Monika Hacková se zatím snaží rozehrát v týmu Vysočiny, protože dohání velké tréninkové i herní manko. Přesto osm hráček na dva kvalitní herní výkony stačilo.


V sobotním zápase s HB Praha jsme v prvním poločase odpočívali v obraně (nepozornost, horší spolupráce, naivní individuální chyby) a HB toho dokázal využívat. Pro diváky možná hezký útočný basketbal, pro trenéry naopak děravá obrana. Ve druhé části hry jsme se v obraně hodně zlepšili a na výsledku se to nakonec jasně promítlo. Soupeř dohrával v šesti hráčkách, kterým určitě postupně také docházely síly. Celé utkání se totiž hrálo ve vysokém tempu z obou stran.

Sokol Hradec Králové x HB Basket Praha 81:48 (21:25, 40:39, 55:45)


V neděli přijely Strakonice. Také toto utkání bylo hodně běhavé, plné osobních soubojů. My jsme se oproti sobotě zlepšili v proměňování svých příležitostí a na skóre to bylo od začátku znát. Po 3. čtvrtině jsme již vedli výrazným rozdílem a věděli, že další vítězství je naše. Strakonice jsou však velmi houževnatý tým, který ze sebe vydoloval poslední zbytky sil a poslední čtvrtinu vyhrál.

Sokol Hradec Králové x BK Strakonice 89:69 (27:19, 54:35, 75:52)
 

A na závěr několik slov trenérky Romany Ptáčkové: "Velmi milým výsledkem končí rok 2021 z pohledu našeho týmu, ve velké konkurenci, spousty vyrovnaných týmů, obsazujeme 1. místo v extraligové tabulce s jedinou porážkou. Doufám, že v těchto výkonech budeme pokračovat i v roce 2022 a každá z hráček bude mít dostatek chuti na sobě pracovat, abychom se jako tým dokázali ještě zlepšit. Bez individuální práce každé z hráček to však nebude jednoduché, budou rozhodovat detaily a my na to potřebujeme být připraveni co nejlépe."


 
Utkání
Ženy | Neděle 19.12.2021, 17:00
Basket Slovanka - Sokol Hradec Králové
49:95 (12:24 28:44 38:68)
 
Ženy | Sobota 22.01.2022, 16:00
15. kolo
VS.
Hradecké lvice - USK Praha
 
Aktuální články
Juniorky berou dvanácté vítězství v řadě

Sobotní utkání se na žádost USK neodehrálo. Ani nám se však před Víkendem nevyhnul velký počet absencí. Chyběly tři nemocné hráčky,...

 
Rozlosováno čtvrtfinále Českého poháru

V pátek 7.1.2022 byly rozlosovány čtvrtfinálové dvojice RENOMIA Českého poháru žen. Jejich vítězové se na konci února utkají společně...

 
Reprezentace U15 třetí ve Francii

Nejmladší reprezentační výběr má za sebou svou letošní zápasovou premiéru a to v podobě turnaje v Bourges. Covidová doba zasáhla i...

 
Poslední zápas v roce se lvicím vydařil
 
Zápas jako na houpačce vítězně pro lvice
 
Z jihu vezou lvice hladkou výhru
 
Hráčky ročníku 07 bojovaly o reprezentační dres
 
U19: Dobře zvládnutý krok do čela tabulky
 
U13: Lvice v čele tabulky
 
Lvice i napodruhé přehrály Levhartice
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS