Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

U19: Dvě cenné výhry pro juniorky

08.11.2021 | Romana Ptáčková

Extraligové juniorky měly tento víkend na programu dvě důležitá utkání - v sobotu s průběžně vedoucím celkem Basket Slovanka a nedělní duel na domácí palubovce s Pardubicemi. Ač v úzké rotaci a s chybějícími oporami, vybojovaly lvice cenné dvě výhry.

Komentář k zápasům z pohledu hlavní trenérky juniorek, Romany Ptáčkové:

Do sobotního utkání na Slovance jsme odjeli v nekompletní sestavě, chyběly rozehrávačky Velichová a Kusá. Bára Leopoldová absolvovala za poslední tři týdny jen páteční trénink.

V prvním poločase se nám hra příliš nedařila, už tradičně potřebujeme na úspěšnou střelu hodně pokusů, bohužel jsme neměli ani míče na útočném doskoku. Dvojice podkošových Slovanky jednoznačně přehrávala naše dlouhé ve všech aspektech. Změna přišla až po poločasové přestávce, vysvětlili jsme si, že musíme bránit týmověji, vypomáhat dlouhým a najednou se karta začala otáčet. Slovanka ztrácela pod tlakem míče a my jsme se konečně dostali k jednoduchým košům po rychlém protiútoku. Tím se nám také zvýšilo procento úspěšnosti a již ve 3. čtvrtině holky smazaly 12ti bodové manko a šly přes soupeře. Slovanka zkoušela změnou obrany překvapit, ale jejich zónová obrana nám nabídla dobré střelecké pozice a naši výhru jsme pečetili.


Sobotní výhra v úzké rotaci nás stále docela dost sil a v neděli nás čekaly Pardubice. V prvním poločase jsme si dokázali aktivní hrou získat 17 bodů k dobru, i když střelba, především z trojkové vzdálenosti, se nám vůbec nedařila. Pardubice jsme však téměř k ničemu nepustili a nabyli jsme pocitu, že to v dalším průběhu utkání bude stačit. Chápu, že holkám ubývaly fyzické síly, ale ruku v ruce s tím šla dolů i naše koncentrace v řešení obranných situací. Pardubice chytily slinu ve střelbě z dlouhé vzdálenosti a díky tomu s námi dokázaly držet krok. Utkání jsme dohrávali v rotaci 6ti hráček a ty toho měly už opravdu plné zuby. 
Tímto úspěšným zápasem jsme dosáhli šestého vítězství v řadě.


e

 
Utkání
Ženy | Pátek 03.12.2021, 18:30
Sokol Hradec Králové - Levhartice Chomutov
72:65 (20:14 44:32 54:50)
 
Ženy | Pátek 10.12.2021, 18:00
BK Strakonice - Sokol Hradec Králové
 
Aktuální články
Lvice i napodruhé přehrály Levhartice

Druhý vzájemný zápas předvedly v 10. kole Renomia ŽBL Hradecké lvice a Levhartice z Chomutova. I napodruhé zvítězily Východočešky,...

 
Lvice zpátky na vítězné vlně

Deváté kolo Renomia ŽBL, domácí palubovka, skvělí fanoušci, koncentrace a úplně jiná hra Hradeckých lvic. To byly ingredience, které...

 
Lvice podlehly pražské Slavii

Relativně překvapivý výsledek se zrodil v pražském Edenu, kde Hradecké lvice podlehly Slavii 46:64. Východočešky touto prohrou přišly o...

 
U14 vezou dvě výhry z Vysočiny
 
Úspěšný víkend kadetek
 
U15 nadále stoprocentní
 
ŽBL: Hladká výhra nad Slovankou
 
Kádr lvic se rozšiřuje
 
Komentář: Šňůra vítězství přetržena
 
ŽBL: Prohra s úřadujícími šampionkami
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS