Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Komentář: Šňůra vítězství přetržena

04.11.2021 | Pamela Therese Effangová

Hráčky ZVVZ USK Praha utnuly vítěznou sérii hradeckých lvic, když je porazily 98:66. Lvice se nedaly zadarmo, dařilo se jim klást soupeřkám v cestě za vítězstvím řadu překážek a ve dvou čtvrtinách dokonce zvládly s euroligovým týmem držet krok.

Obě trenérky měly v zápase k dispozici devět hráček. Zatímco Romana Ptáčková spoléhala na ryze český kádr, trenérka soupeřek Natália Hejková měla na soupisce více cizinek než Češek. Po prohře USK s Jekatěrinburgem bylo nasnadě, že si Pražanky budou chtít spravit chuť, minimálně v první čtvrtině se jim to však nepodařilo.

První koš hradeckých lvic padl z rukou Martiny Pokorné, její proměněná šance byla odměnou za vzornou aktivitu na útočném doskoku našich holek. Oběma týmům to na Královce z počátku příliš nepadalo a tak byl doskok alfou a omegou. Během první desetiminutovky lvice zaostávaly na útočném doskoku o tři míče a na obranném dokonce pouze o jeden. V lepším výkonu brzdil hradecké počet ztracených míčů, oproti USK dvojnásobný, kdy lvicím komplikovala život vytažená obrana, ale bohužel se dopouštěly i nevynucených ztrát. Po dobře udělané obrátce Lucie Bolardtové, která byla vzápětí faulována a proměnila jeden trestný hod, lvice prohrávaly 19:13. Hradečanky měly lepší procento střelby za dva body oproti Pražankám. I díky tomu dýchaly soupeřkám po vypršení prvních deseti minut na záda, prohrávaly 23:16. S lepším procentem trestných hodů by bylo skóre ještě lichotivější.

Jenže druhá čtvrtina, hlavně vstup do ní, byl ze strany lvic katastrofální. Lvice několikrát nezvládly vyhodit míč z autu, ztráty, kterých se dopouštěly, byly ty z nejlacinějších a rozdíl ve skóre strašidelně narůstal. Šňůra 14:0 naznačovala, že na sérii vítězství hostující v tomto utkání nenavážou. Hradečanky se mohly těšit pouze z maličkostí, jako třeba včasného odstoupení ze slabé strany Kristýny Čuperkové, kterým dokonale pomohla ubránit v té době nejlepší střelkyni zápasu i ligy Brionnu Jones. To jako by potvrdilo tvrzení, že je třeba chytit se obrannou činností a útok na sebe nenechá dlouho čekat. Přišla totiž trojka Šotolové a hned bylo pro hradecké veseleji. Lvice pokračovaly ve snaze o útočné doskoky, v jednom útoku zvládly i dva a hned z toho byly tři střely. Už čtyři minuty do poločasu náskok soupeřek narostl na dvacet bodů a do šaten se šlo za stavu 54:26.

Ve třetí čtvrtině se v tom nejlepším světle ukázala hradecká lavička. Simona Růžková předvedla, jaký umí mít tah na koš a jak týmu pomáhá, když jí to padá a krásnou individuální akcí na sebe upoutala pozornost teprve osmnáctiletá Natálie Vlčková. K neradosti hradeckých příznivců se některé lvice dostaly do problémů s fauly. Lvicím bylo odpískáno 22 faulů, hráčky ZVVZ USK měly v kolonce nedovolených zákroků 14. Navíc to na hřišti začalo pěkně jiskřit a mezi hráčkami došlo k několika slovním potyčkám. Po třiceti minutách hry lvice prohrávaly 81:45.

Poslední desetiminutovka byla ze strany lvic výsledkově nejvydařenější. Porazily v ní favoritky zápasu 21:17 a alespoň částečně tak zkorigovaly rozdíl ve skóre. Rozstřílela se Kristýna Čuperková, dvě šestky ze tří proměnila Karolina Šotolová a další stop jump poslala do koše USK Natálie Vlčková. Lvice hrály tak dobře, že donutily domácí k oddechovému času. Za zmínku stojí také tříbodová akce Alžběty Levínské a samozřejmě i fakt, že lvice kilo nedostaly. Nejlepší střelkyní lvic byla Pamela Therese Effangová se 12 body. 

Dalším soupeřem hradeckých bude Slovanka, která s USK prohrála o 78 bodů. Středočešky vyšly vstříc se změnou pořadatelství, oproti původnímu rozpisu se tedy utkání neodehraje v Benešově, ale v doupěti lvic. Zápas začíná v pátek 5. listopadu v 17:30, tak přijďte a pomozte vytvořit skvělou atmosféru, která požene lvice za vítězstvím.  

 
Utkání
Ženy | Pátek 03.12.2021, 18:30
Sokol Hradec Králové - Levhartice Chomutov
72:65 (20:14 44:32 54:50)
 
Ženy | Pátek 10.12.2021, 18:00
BK Strakonice - Sokol Hradec Králové
 
Aktuální články
Lvice i napodruhé přehrály Levhartice

Druhý vzájemný zápas předvedly v 10. kole Renomia ŽBL Hradecké lvice a Levhartice z Chomutova. I napodruhé zvítězily Východočešky,...

 
Lvice zpátky na vítězné vlně

Deváté kolo Renomia ŽBL, domácí palubovka, skvělí fanoušci, koncentrace a úplně jiná hra Hradeckých lvic. To byly ingredience, které...

 
Lvice podlehly pražské Slavii

Relativně překvapivý výsledek se zrodil v pražském Edenu, kde Hradecké lvice podlehly Slavii 46:64. Východočešky touto prohrou přišly o...

 
U14 vezou dvě výhry z Vysočiny
 
Úspěšný víkend kadetek
 
U15 nadále stoprocentní
 
U19: Dvě cenné výhry pro juniorky
 
ŽBL: Hladká výhra nad Slovankou
 
Kádr lvic se rozšiřuje
 
ŽBL: Prohra s úřadujícími šampionkami
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS