Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mistrovství světa U19

27.08.2021 | Pamela Therese Effangová

Úspěšné tažení mají za sebou reprezentantky do devatenácti let. Na letošním Mistrovství světa U19 se umístily na krásném šestém místě. Hrdost cítíme o to větší, že v české výpravě figurovala tři jména s hradeckou příslušností. 

Hlavní trenérka Romana Ptáčková do finální dvanáctky nominovala Simonu Fišerovou, odchovankyni hradeckého basketbalu a Dominiku Paurovou, která v Hradci dostala příležitost nastoupit ke svému prvnímu ligovému utkání v kategorii žen v pouhých patnácti letech. Na skvělém, v historii českého basketbalu druhém nejlepším umístění na Mistrovství světa do 19-ti let, nesly lví podíl všechny výše jmenované. Dominika Paurová byla dokonce nejlepší střelkyní Češek a „double-doubly“ sbírala jeden za druhým, psáno zcela bez nadsázky. Simona Fišerová podávala rovněž stabilně kvalitní výkony a z její bojovnosti a týmového pojetí hry by si mohly vzít příklad všechny mladé lvice. 

Holky ukázaly, že se světem drží krok a fanoušci basketbalu se mají na co těšit, neboť nová generace hráček je velkým příslibem pro český basketbal. Pro korektnost je však potřeba dodat, že lvicím tentokrát přece jen trochu přálo basketbalové štěstí, kdy po kontumaci v jejich prospěch přišly o zápas s Mali. Stačila tedy jediná výhra, která se zrodila v zápase s Japonkami (63:58) a český tým se vyhříval na prvním místě ve skupině. Tento fakt znamenal schůdnějšího soupeře do čtvrtfinále. Jenže řekněme si na rovinu, na tak prestižní sportovní akci lehkého soupeře těžko pohledat. Brazilky se sice jevily k poražení už jen z toho důvodu, že výhra s Češkami by pro ně znamenala první vítězství na turnaji, jenže ještě ve druhé čtvrtině se našich holek bodově držely jako klíšťata a máloco nasvědčovalo jednoznačnému skalpu Jihoameričanek. Zlom nastal ve třetí desetiminutovce. Svěřenkyním Romany Ptáčkové začaly padat trojky a v posledních minutách zápasu se o výsledek už nemusely obávat. Zvítězily (74:64). Ve čtvrtfinále byl vyzyvatelem domácí výběr. Maďarky z výhody domácího prostředí vytěžily maximum a jejich tým mohl dál přiživovat snění o medaili, kdežto Češkám se po prohře o pouhých sedm bodů (71:78) sen o cenném kovu rozplynul. Po prohraném čtvrtfinále byl úkol jasný. Spravit si chuť na úkor Španělska. Dobrá věc se podařila. Závěr byl tedy trochu infarktový, na to se však historie neptá. Důležité je, že po čtyřiceti minutách svítilo na tabuli skóre (66:63) pro český tým. V souboji o páté místo bojovaly naše holky s Kanadou. Ta se ukázala být tvrdým oříškem již ve skupině a ani v souboji o páté místo se jej lvicím nepodařilo rozlousknout (61:72). Výsledkem je tedy skvělé šesté místo na světovém šampionátu, kterému kralovaly Američanky. Všechny zápasy Mistrovství světa U19 jsou k dispozici ke zhlédnutí na youtube.com (basketball world cup 2021 women)

 
Utkání
Ženy | Pátek 16.04.2021, 17:00
3. kolo
USK Praha - Hradecké lvice
 
Ženy | Pátek 24.09.2021, 19:30
Levhartice Chomutov - Sokol Hradec Králové
 
Aktuální články
Tempora mutantur et nos mutamur in illis

Hráčky přicházejí i odcházejí, s tím se musí počítat. Avšak u Hradce, který má jeden z nejstabilnějších kádrů...

 
Uplynulému víkendu kralovaly lvice

Hned o prvním zářijovém víkendu se roztočil kolotoč přípravných zápasů pro všechny kategorie hradeckých lvic. Na Ostrava Cup se...

 
Lvice U15 zlaté v Kyjově

Celých dlouhých jedenáct měsíců jsme si musely počkat na to, až budeme smět vyběhnout k nějakému utkání. Dočkaly jsme se v pátek 3....

 
Pojď hrát basketbal!
 
Letní příprava starších minižaček a mladších žákyň
 
Rozhovor s Miroslavem Volejníkem
 
Lvice reprezentační
 
Rozhovor s Petrem Janošičem
 
Rozhovor s Miroslavem Beránkem
 
Rozhovor s Pamelou Therese Effangovou
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS