Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozhovor s Miroslavem Volejníkem

10.08.2021 | Pamela Therese Effangová

Kruh se uzavřel. Od dubna až do teď jsme pro vás týden co týden zveřejňovali rozhovor s osobností, která nese podíl na zisku stříbrných medailí ze sezóny 2020/21. Nyní jsme na prahu sezóny nové, soustředění je v plném proudu a je tedy načase začít hledět vpřed. 
Cyklus rozhovorů nemůže uzavřít nikdo jiný než prezident klubu a asistent trenérky Romany Ptáčkové, Mgr. Miroslav Volejník. A že se nezalekl ani otázek ostřejšího kalibru, o tom se můžete přesvědčit sami. 


1) Po tak úspěšné sezóně se předpokládá, že budete chtít udržet kádr, bude to těžké?
Těžké to bude. Hradec vždycky pracuje s mladými hráčkami, to je cesta, kterou chceme jít. Stejně tak chceme udržet kádr stabilní. Jenže v reálu víme, že ke změnám prostě dochází. Pokud dojde k jedné, ke dvěma, myslím, že je to v pořádku. Nejtěžší je asi sehnat v České republice podkošové hráčky. Na druhou stranu jsou i hráčky, které se nám samy přihlásí.

 
2) Je podle vás pravdivé tvrzení, že je nahraditelná každá hráčka?
Každá hráčka je nahraditelná, jako je nahraditelný každý člověk. Trenérka je nahraditelná, nahraditelní jsme všichni. Pokud si někdo myslí, že je nenahraditelný, pak je to asi špatně.

3) Co vy a emoce při utkáních?
Tak emoce ... samozřejmě - čím více přibývají léta, tím mám emocí méně ... Před x lety, když jsem byl hlavní coach, jsem emoce projevoval více. Dnes už to beru trochu s nadhledem. Když nejsem s něčím spokojený, mám chuť si zařvat i teď, ale pozice asistenta je trochu jiná. Basketbal jsem hrál na nejvyšší úrovni, českou i federální ligu. Jsou momenty, které bych jako hráč řešil jinak. Mužský basketbal je trochu odlišný od ženského. Za ta léta jsem si na to zvykl.

4) Co byste vzkázal potenciálním sponzorům?
Výhoda dívčího basketu v Hradci je to, že jsme rodinný klub. Finanční prostředky, které seženeme, jdou opravdu na hradecký basket. Výhoda je, že neplatíme několik obchodních marketingových ředitelů, chod celého klubu
zvládáme řídit ve dvou, třech lidech. Známe se tady a na to, v kolika lidech to tu děláme, jsou úspěchy v historii poslední léta naprosto fantastické - jak v ŽBL, tak v mládežnických kategoriích.

5) Jak hodnotíte letošní sezónu?
Samozřejmě ji hodnotím úplně nejlépe. Druhé místo je druhé místo. USK je USK. Až na utkání s tímto, za celou sezónu neporaženým, pražským týmem, jsme prohráli jen jednou s Žabinami. Vloni jsme prohráli tři zápasy, letos dva. Jen mě mrzí, že u toho nemohli byt diváci. Doufám, že příští sezónu tu budou, protože bez nich to není ono. 

6) Jaká je koncepce A-týmu žen?
Koncepce je ta, že máme snahu hrát s českými hráčkami a dávat šanci odchovankyním. Nebojíme se zapracovat mladé talentované hráčky. Může se stát, že cizinka do kádru přijde, ale to je z důvodu, že na českém trhu je o určité typy hráček nouze.

7) Co všechno nabízí hradecký klub nejmenším basketbalistkám? 
Máme tu perfektní zázemí. Hala je ve středu města, je to všude blízko. Máme k dispozici dvě tělocvičny, rehabilitace, bazén, maséry a myslíme si, že máme výborné podmínky pro rozvoj mladých basketbalistek.

8) V zápase s Chomutovem jste hráčky upozornil, že mohou překonat rekord v historii klubu v počtu vstřelených trojek za zápas. Což se nakonec podařilo. Je obecně známo, že vedete kroniku klubu, pamatujete si vše? A jak je to s tou kronikou? 
Snažím se 20 let, co jsem tady, dělat statistiky a hlavně vkládat je do kronik. Z každé sezóny vytvořím jednu pro ŽBL zvlášť a pro mládež zvlášť. Shromažďuji i fotky, což vnímám také jako důležité pro další generace. Díky kronikám totiž víme, kdo jak hrál atd.

9) Máte více funkcí, mohl byste nám prosím přiblížit, o co všechno se staráte?
Plním funkci předsedy oddílu basketbalu a generálního manažera klubu ŽBL a mládeže. Starám se hlavně o ekonomiku klubu, o dotační tituly a o všechno týkající se profesionálních smluv, jednání se sponzory, shánění hráček a trenérů. Dále dělám starostu Tělocvičné Jednoty Sokol Hradec Králové. Pracuji ve dvou komisích na ČBF.

10) I vaše dcera hraje basketbal, kdyby se rozhodla jít do jiného klubu, dostala by od Vás zelenou?
Prvním mým přáním je, aby u basketu zůstala a aby ji to bavilo. Co ukáže budoucnost uvidíme, ale pokud by přešla na vysokou školu do jiného města nebo do zahraničí, tak za jiný klub hrát bude.


A na závěr otázka od fanoušků: 
Uvažujete o evropské soutěži, když se pravidelně v ŽBL umísťujete na nejvyšších příčkách?
Velkým přáním je, abychom evropské poháry hráli. Hráčky si to každopádně zaslouží a nejen ony, ale i město. Problém vedle financí je také sportovní hala, která nevyhovuje parametrům evropských soutěží. Pokud by v Hradci Králové byla hala pro cca 1200 - 1500 diváků, tak by toto téma bylo na stole.

 
Utkání
Ženy | Pátek 16.04.2021, 17:00
3. kolo
USK Praha - Hradecké lvice
 
Ženy | Pátek 24.09.2021, 19:30
Levhartice Chomutov - Sokol Hradec Králové
 
Aktuální články
Tempora mutantur et nos mutamur in illis

Hráčky přicházejí i odcházejí, s tím se musí počítat. Avšak u Hradce, který má jeden z nejstabilnějších kádrů...

 
Uplynulému víkendu kralovaly lvice

Hned o prvním zářijovém víkendu se roztočil kolotoč přípravných zápasů pro všechny kategorie hradeckých lvic. Na Ostrava Cup se...

 
Lvice U15 zlaté v Kyjově

Celých dlouhých jedenáct měsíců jsme si musely počkat na to, až budeme smět vyběhnout k nějakému utkání. Dočkaly jsme se v pátek 3....

 
Pojď hrát basketbal!
 
Letní příprava starších minižaček a mladších žákyň
 
Mistrovství světa U19
 
Lvice reprezentační
 
Rozhovor s Petrem Janošičem
 
Rozhovor s Miroslavem Beránkem
 
Rozhovor s Pamelou Therese Effangovou
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS