Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozhovor s Pamelou Therese Effangovou

19.07.2021 | Pamela Therese Effangová

Máte pocit, že jste na konci soupisky? To sice jste, ale nevěšte hlavu, rozhovory ještě nekončí, takže zase za týden s otázkami na Míru.

1)                  Ráda organizuješ svůj čas, aby byl na 100% využitý, proto si přesně plánuješ a přizpůsobuješ své odjezdy a příjezdy. Vnímám Tě jako každodenní cestovatelku. Můžeš nám prozradit kam pořád cestuješ/ jezdíš?

Logistika je pro mě výzvou, chci, aby věci do sebe zapadaly a když někam jedu, aby to nebylo jen kvůli jedné záležitosti. Každodenní cestovatelka opravdu jsem, jsem totiž rozkročena mezi Hradcem, Pardubicemi, Prahou a Libercem. A jízdní řády vlaků do těchto destinací umím „nazpaměť“. J

 

2)                  Pamčo, jsi knihomolka, jaké tři knížky patří mezi tvoje top a proč?

Traktát o louskání fazolí od Wiesława Myśliwského je za mě top, ale kupodivu, ne každý ocení toto brilantně napsané filosofické pojednání o mnoha  rovinách. Líbí se mi, že je kniha psána monologem, ačkoliv se vlastně jedná o rozhovor dvou postav a velmi mě baví stěžejní téma knihy, tedy jak ovlivnila válka lidský život.

Další pomyslnou perlou je za mě historický román Miky Waltariho Egypťan Sinuhet. Číst si zápisky ze života lékaře pro mě bylo takříkajíc pošušňáníčko. Četla jsem i v hodině biologie, když jsem chodila ještě na gymnázium. Učitelka mě načapala, ale když zjistila, co čtu, řekla jen, ať klidně pokračuji dál. J

Ti, co jste doufali, že vás inspiruji ke čtení zajímavého titulu, ale jakmile má kniha více jak 200 stran, utíkáte, tak pro vás by mohla být skvělým čtenářským zážitkem krátká novela Perla od Johna Steinbecka o tom, jak méně bývá více.

Ještě Pravidla bontonu! Vím, říkalo se tři knihy, ale vybrat je pro mě byla doslova Sofiina volba a tak ještě dodávám alespoň čtvrtou, kterou bych zařadila do škatulky knih, které člověk může číst za život klidně stokrát. Tuto knihu jsem dostala od maminky stejně jako Traktát o louskání fazolí za úspěšně zvládnuté státní zkoušky a nebudu vás déle napínat, jedná se o knihu Univerzita Bontonu, tedy obsahově velice výživná nauka o slušném vychování. Myslím si, že zvládat veškeré náležitosti etikety patří do všeobecného přehledu, který by měl každý člověk mít, aby ve společnosti dobře fungoval.

 

3)                  Jsi taková ezoterická žena. JBaví Tě věštit z karet (nejenom), chtěla by ses tomu věnovat nějak víc? A nabídnout Svoji službu třeba našim fanouškům?

Za nějaké ovoce vyvěštím komukoliv. Věřím něčemu mezi nebem a zemí. Přijde mi, že každý v sobě máme intuici, jen se jí neumíme řídit. Často zbytečně moc převládá rozum v našem rozhodování. Co se týče věštby, myslím, že mám talent, podařilo se mi vyvěštit nejen stav letošní série proti Žabinám, ale i vážné zranění jedné spoluhráčky L

 

4)                  Už máš nějaké představy, co bys jednou chtěla dělat po ukončení sportovní kariéry? Nebo to necháváš na osudu, kam Tě vítr zavane?

Chci pracovat ve sběrném dvoře, strašně se mi líbí myšlenka Reusepointů a myslím si, že udržitelnost je vysoce aktuální téma. K ekologickému pojetí života jsem vedena odmala a vnímám jej jako správnou životní cestu.

 

5)                  Ve svém volném čase se mimo jiné věnuješ práci pro klub nejen na hřišti. Co všechno stíháš? Je toho opravdu hodně, že?

Snažím se rozproudit život na našich webových stránkách, vymýšlím pro vás rozhovory, hledám témata, která by vás mohla zaujmout a vše sepisuji do článků. Dále trénuji basketbalovou přípravku. V neposlední řadě se snažím organizačně angažovat v různých PR akcích klubu. Zmínila bych charitativní vánoční trhy hradeckých lvic, na které jsem zaznamenala pouze pozitivní odezvu. Ačkoli nápad na tuto akci vyšel z mé hlavy, tak jsem se mohla opřít o pomoc jak spoluhráček tak i vedení klubu. Takže je super, že se umíme všichni nadchnout pro jednu věc a dotáhnout ji do zdárného konce! Dalším projektem, na který se můžete těšit, bude video-nábor J

 

6)                  A vůbec, co všechno stíháš ve svém volném čase obecně, mě totiž přijde, že Tvůj den má alespoň 30 hodin? J J J

To tak jenom vypadá J. Den umím proválet stejně jako všichni ostatní. Ráda swapuji (měním věci, co již nepotřebuji a doma se mi na ně pouze práší, za jiné věci, co upotřebím), což mi zabere poměrně dost času. Jinak jsem takový „Yesman“. Takže kdykoliv se někdo z mého okolí ozve s nápadem, co podniknout, říkám „YES“ a jdu do toho J. Takže klasický denní program pak bývá opravdu bohatý.

 

7)                  Polož dotaz jiné lvici:

Otázka na Lůcu: Jaký tým v ŽBL je Ti po hradeckých lvicích nejsympatičtější?

Otázka od Domči: Plánuješ po konci své hráčské kariéry trénovat, popřípadě koho?

Momentálně si dělám trenérskou licenci „B“. O trénování v budoucnu určitě přemýšlím, trénovat mě moc baví. Kdo mi přijde pod ruku je však ve hvězdách.

 

8)                  S kým ze lvic si nejvíc rozumíš a proč?

Nejvíce si rozumím s Adélou Vítovou, se kterou jsem se nasmála tak, jako s nikým jiným z týmu. Sice se budu opakovat, ale i já vyjdu se všema a myslím si, že náš kolektiv hradeckých lvic je prostě skvělý!

 

9)                   Jak hodnotíš letošní sezónu?

Cinklo to, což je fajn. Mrzí mě jen, že jsme nedokázali ve finále porazit USK, stejně jako vyřazení z Českého poháru.

 

10)               Otázka od fanoušků: Jak si představuješ ideální dovolenou?

Určitě v Čechách, s rodinou. Nejsem typ člověka, co by rád létal po celém světě. Ráda si prochodím všechny české luhy a háje, naše země je krásná a mnou ještě zdaleka neprobádaná. Jo a na relax ve Wellness nikdy neřeknu ne. J J J

 

Očima trenérky:

 Pamča je takovou hybnou silou týmu při mimobasketbalových akcích různého druhu. A je fajn, když každý tým někoho takového má.

Basketbalově letos oscilovala mezi hrou na křídle a po zranění Míši na rozehře. Myslím, že je schopna plnohodnotně hrát na obou postech. Na rozehře jí sice chybí větší přehled a schopnost účelové organizace hry, ale dokáže však díky své technice driblinku, rychlosti udržet míč, což je pro tým neméně důležité. Má více míč v ruce a je pro obranu soupeře nebezpečnou a často nevyzpytatelnou hráčkou.

Je třeba, aby si ustálila psychiku, někdy je tam znát chvilková náladovost, což ovlivní na nějakou dobu její hru. A stále je třeba pracovat na řešení složitějších situací v obraně.

 
Utkání
Ženy | Neděle 17.10.2021, 14:30
BK Lokomotiva Trutnov - Sokol Hradec Králové
40:87 (7:26 25:44 29:66)
 
Ženy | Sobota 30.10.2021, 17:00
6. kolo
VS.
USK Praha - Hradecké lvice
 
Aktuální články
U19: Dvě výhry, ale příliš mnoho zranění

Víkendové zápasy juniorské extraligy sice přinesly dvě výhry - nad Ostravou i Havířovem, ale bohužel přinesly také dvě nepříjemná...

 
ŽBL: Lvice i podruhé přehrály Trutnov, blýskla se Šotolová

I druhý letošní zápas mezi Trutnovem a Hradcem Králové skončil lépe pro favorizované lvice. Tentokráte hostující celek zvítězil na...

 
U15: Další domácí výhry

O víkendu nás čekala dvě domácí utkání. V tom sobotním jsme se střetly s nejsilnějším soupeřem, který nás v základní ligové...

 
Z deníku Bety Levínské
 
Kadetky v Praze úspěšné pouze jednou
 
Lvice v přímém přenosu kralovaly
 
Východočeské derby před kamerami České televize
 
Lvice bez prohry, Strakonice bez výhry
 
U19: Dvojička s Trutnovem v pohodovém duchu
 
Hradecké lvice sportovním týmem desetiletí
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS