Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozhovor s Kristýnou Čuperkovou

04.06.2021 | Pamela Therese Effangová

1) Paní učitelko, jak zvládáte vést distanční výuku?

Pro mě naštěstí už dávno skončila. Učím na prvním stupni ZŠ, takže my jsme byli jedni z prvních, co se do škol vraceli. Byla to určitě zajímavá a přínosná zkušenost, ale jsem ráda, hlavně kvůli dětem, že už učíme normálně ve škole. Ono se to nezdá, ale paradoxně jsem měla více práce, když jsem učila distančně.

2) V létě nesedíš na sofá, ale věnuješ se trojkovému basketbalu, mohou se na tebe fanoušci těšit i letos?

Letos trojkový basket v plánu nemám, už loni jsem ho nehrála. Asi mi ten basket přes rok stačí a taky šetřím svá kolena :D. Těším se, že červenec strávím někde u moře

3)Vloni jsi dala ve finále ČP 36 bodů, mrzí tě letošní neúčast na turnaji?

 Ze začátku jsme si asi všichni říkali, že to je škoda. Ale vzhledem k tomu, jak probíhalo losování, a že se poháru účastnilo i USK Praha, tak mě to vlastně nemrzí. Naším cílem v poháru je první místo, a tak by to stejně letos nedopadlo. Druzí už jsme byli víckrát.

4) Není to ani rok, co ses vdala. Jak se povedla svatba v době covidové? A jakou další lvici tipuješ, že se vrhne do chomoutu?

Já myslím, že svatba dopadla podle představ. Vzali jsme se :D. Kdybych to vzala postupně podle věku, tak je na řadě Pamča. Ale uvidíme, třeba někdo z týmu překvapí.

5)Věnovala ses i pískání. Mají rozhodčí těžký život? Nebo proč jsi s pískáním skončila?

Začala jsem pískat někdy na střední škole a pískala jsem hlavně malé děti. Měla jsem to v podstatě jako takovou brigádu, ale nikdy mě to úplně nebavilo a moc dlouho jsem u toho nezůstala. Na výšce na to ani nebyl čas a ani jsem neměla ambice to dotáhnout někam dál. Rozhodčí to asi mají těžké, nikdy nemůžou vidět úplně všechno, ale i tak mě někdy dokážou v zápase svými rozhodnutími naštvat.

6)Nedávno jsi získala řidičský průkaz, baví tě řídit? Jde ti to?

Dlouho jsem se k tomu odhodlávala, ale je to celkem fajn. Nemusím tak často dobíhat na autobus, jak je mým zvykem. A jestli mi to jde, to si netroufám tvrdit.

7) Otázka pro našeho fyzioterapeuta Míru: Proč sis vybral právě fyzioterapii a co tě na tvojí práci nejvíc baví a co tě naopak štve?

8) S kým si nejvíc z týmu rozumíš a proč?

Já myslím, že se dokážu pobavit se všema. Holky jsou tady opravdu super, s nikým nemám problém. Kdybych ale měla vybrat, tak nejvíce si asi rozumím se stejně starými spoluhráčkami :D Přece jen máme více společných témat.

9) Jak hodnotíš letošní sezonu?

Letošní sezona byla hodně jiná – bez fanoušků, s testy, s druhou kondiční přípravou v listopadu. Nakonec ale dopadla, jak nejlépe mohla. Po tom, co nám loni sezonu zrušili těsně před play off, tak na to letošní jsme se hodně těšily. Chtěly jsme hrát zajímavé zápasy s dobrými týmy. Proto mě třeba i mrzelo, že se zrušila nadstavba. V play off jsme pak vlastně zaváhaly jen jednou s Žabinami a jinak kromě USK jsme s nikým jiným za celý rok neprohrály. Takže sezóna byla určitě úspěšná.

10) Otázka od fanouška: Kde bys chtěla jednou bydlet?

To je těžká otázka a pořád na ni neznám odpověď. V Hradci se mi líbí a uměla bych si představit tady zůstat, i když bych už nehrála. Na druhou stranu moji a manželovi kamarádi se začínají vracet zpátky do Slezska, odkud pocházíme, a vadí nám, že se s nimi tolik nevídáme, navíc tam oba máme rodiny. Takže tohle necháváme zatím otevřené.

 

Očima trenérky:

Nejvíce psychicky odolná hráčka v týmu, její výkon roste s důležitostí utkání. Takže čerpá z vnitřní motivace, ale stěží byste na ni nějaké emoce poznali. Je jednou z velkých tahounek týmu, výborný střelec a je taky jednou z mála, která umí být na hřišti důrazná v osobních soubojích.

Její skvělý přístup k tréninku a ke svému zdraví dokládá také to, že přichází první na trénink a poslední odchází. Dobře pochopila, jak se o své tělo starat. Tím jde mladým hráčkám příkladem. Já mám s Týnou občas problém v obranné fázi, kde není vždy aktivní a některé situace si ulehčuje.

 

 
Utkání
Ženy | Pátek 16.04.2021, 17:00
3. kolo
USK Praha - Hradecké lvice
 
Ženy | Pátek 24.09.2021, 19:30
Levhartice Chomutov - Sokol Hradec Králové
 
Aktuální články
Tempora mutantur et nos mutamur in illis

Hráčky přicházejí i odcházejí, s tím se musí počítat. Avšak u Hradce, který má jeden z nejstabilnějších kádrů...

 
Uplynulému víkendu kralovaly lvice

Hned o prvním zářijovém víkendu se roztočil kolotoč přípravných zápasů pro všechny kategorie hradeckých lvic. Na Ostrava Cup se...

 
Lvice U15 zlaté v Kyjově

Celých dlouhých jedenáct měsíců jsme si musely počkat na to, až budeme smět vyběhnout k nějakému utkání. Dočkaly jsme se v pátek 3....

 
Pojď hrát basketbal!
 
Letní příprava starších minižaček a mladších žákyň
 
Mistrovství světa U19
 
Rozhovor s Miroslavem Volejníkem
 
Lvice reprezentační
 
Rozhovor s Petrem Janošičem
 
Rozhovor s Miroslavem Beránkem
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS