Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozhovor s Adélou Vítovou

10.05.2021 | Pamela Therese Effangová

Nový týden vám přináší rozhovor s další hradeckou lvicí, tentokrát Adélou Vítovou.

 

1. Podělíš se s námi o Tvé zájmy, samozřejmě i o ty, na které kvůli basketu nezbývá čas?

Velice dobrá otázka. K mému největšímu zájmu patří neodmyslitelně basket. Je pravda, že na ostatní věci není moc času, ale když už ten čas mám, chci ho využít na plno. Hned po basketu je obrovským zájmem vztah s mým chlapcem baskeťákem Adamem, se kterým v zimě rádi cestujeme po horách, chodíme běhat, jezdíme na kole a mnoho dalších. Od malička jsem vyrůstala na naší chalupě, kde máme vlastní rybník, a proto strašně moc ráda rybařím a nejvíc mě baví chodit na houby. Samozřejmě si i ráda lehnu k televizi nebo si zapnu neflix a prostě se jen tak poflakuju a válím.

 

2. Jakými třemi vlastnostmi by ses popsala?

Nad touhle otázkou jsem se musela šeredně zamyslet a dalo mi to zabrat. Nerada se chválím nebo hodnotím, takže to pro mě není úplně jednoduchý. Tak zaprvé. Myslím si, že jsem hodně přátelská, ráda se seznamuji s novými lidmi a vyjdu téměř s každým. Jako druhou vlastnost jsem vybrala praštěnost. Hodně lidí mi říká, že jsem praštěná a bláznivá. V tomhle mi nezbývá nic jiného než souhlasit. Mám smysl pro humor a rozesměje mě každá prkotina. A jako třetí a poslední vlastnost je pracovitost. Od malička jsem vedena k práci, ať už to je práce na zahradě nebo domácí práce. Teď mě napadá dalších 150 vlastností, ale bohužel musí být jen tři ?

 

3. Na jaký zápas první sezóny v ženách vzpomínáš nejraději a proč?

Každý zápas je něčím výjimečný. Žádný zápas není stejný a vyvíjí se jinak. Ovšem na jeden zápas z této sezóny budu vzpomínat dlouho. Byl to můj první zápas za ženy proti Ostravě, ve kterým jsem měla tu čest nastoupit. Nebudu lhát, ale měla jsem ohromný strach, nevěděla jsem, jak to bude probíhat a co mám dělat. Byla to taková moje premiéra a přišla mě podpořit celá rodina včetně baskeťáka Adama. Byl to neskutečně skvělej zápas, protože tam ještě mohli bejt fanoušci a atmosféra byla naprosto boží. Nikdy na tenhle zápas nezapomenu.

 

4. Jsi v nominaci repre U18, kam letí finální dvanáctka a jak moc se těšíš na reprezentační srazy?

Moc si vážím toho, že můžu být v nominaci repre U18. Je to pro mě doopravdy velká čest. Finální dvanáctka by měla letět na Krétu. Nikdo ještě neví, zda se poletí nebo ne, vzhledem k aktuální situaci u nás není nic jisté, a proto čekáme na rozhodnutí ze shora. Na reprezentační srazy se strašně moc těším, hlavně se moc těším na holky, se kterýma jsme se neviděly už hodně dlouho. Pokud se odlet na Krétu uskuteční, tak samozřejmě doufám a věřím, že se dostanu do finálové dvanáctky, ale vím, že to bude záležet na mě, jak se k tomu postavím a jak na sobě budu makat a snažit se.

 

5. Pomáháš trénovat hradeckou basketbalovou přípravku a vedle basketbalové kariéry zvládáš budovat i tu trenérskou, roste nám z Tebe nové trenérské eso? Čili dovedeš si představit sebe samu jako trenérku?

Ano, je to tak, chodím spolu s Pamčou trénovat přípravku a musím říct, že mě to hodně baví. Někdy to je s těma malejma dětma těžký, ale máme s nima trpělivost ? Trenérským esem bych se ještě úplně nenazvala, ale dávám maximální úsilí do toho, abych jednou byla dobrá trenérka a určitě u toho plánuju zůstat. Mám už hotovou i trenérskou licenci na trénování minibasketbalu a hodlám pokračovat i dál. Sebe samu si dokážu představit jako trenérku, ale spíše u těch menších dětí.

 

6. Jaké jsou Tvé cíle do druhé sezóny v ženách?

Mým cílem do další sezóny je asi to, že na sobě chci pořádně makat a zlepšovat se. Chci vylepšit střelbu a celkově se ještě víc zařadit k ženám.

7. Ráda bych se zeptala Domči, jaké jsou její basketbalové cíle?

8. S jakou lvicí z týmu si nejvíc rozumíš a proč?

Bez váhání píšu Pamču. Je to ohromně pozitivní člověk s neustálým úsměvem na tváři. Přistěhovala jsem se k ní do bytu, když jsem byla v prváku na střední. Nikdy bych nevěřila, že nám to spolu bude takhle fungovat. V bytě máme zavedenou perfektní dělbu práce a všechno nám fachčí, jen nám to někdy netopí a neodtejká. Zároveň je to neskutečně praštěnej člověk stejně jako já, taky se směje každé hovadině a to nás spojuje.

 

9. Jak hodnotíš letošní sezónu?

Letošní sezónu hodnotím hodně pozitivně. Myslím si, že je naprosto perfektní výsledek prohrát v základní části pouze s USK Praha. I přes tuto nelehkou dobu jsme držely jako tým a zvládli jsme to.

 

10. Otázka od fanouška: Plánujete další skvělý projekt jako byla HRADECKÁ STEZKA LVIC?

Jsem moc ráda, že má naše stezka takový úspěch i přes nepřízeň počasí a určitě můžu říct, že se něco chystá, protože lvice NIKDY nespí!!

 

Očima trenérky:

Herně také zarputilá hráčka, umí být výborným obráncem. V dorosteneckých kategoriích často skórující hráčka. Velmi slušný střelec z dlouhé vzdálenosti.

Potřebuje zlepšit přístup k tréninku, nasazení nejen fyzické, ale také mentální. Dále sbírat zkušenosti ve své věkové kategorii, kde je potřeba potvrdit roli dirigentky týmu.

 
Utkání
Ženy | Úterý 13.04.2021, 16:30
2. kolo
Hradecké lvice - USK Praha
 
Ženy | Pátek 16.04.2021, 17:00
3. kolo
USK Praha - Hradecké lvice
 
Aktuální články
Rozhovor s Klárou Marečkovou

S rozhovory jsme v půlce! Dnes si vás připustila k tělu Klára Marečková a její výřečnost by vás měla zabavit až do...

 
Rozhovor s Kristýnou Čuperkovou

1) Paní učitelko, jak zvládáte vést distanční výuku? Pro mě naštěstí už dávno skončila. Učím na prvním stupni ZŠ, takže my...

 
Rozhovor s Michaelou Matuškovou

Tento týden přinášíme rozhovor s Michaelou Matuškovou a je vidět, že vás rozhovory baví, neboť někteří z vás se už...

 
Rozhovor s Karolínou Šotolovou
 
Rozhovor s Natálií Vlčkovou
 
Rozhovor s Dominikou Paurovou
 
Rozhovor se Simonou Fišerovou
 
Nejmenší lvice hledají posily
 
Coach Carter česká verze
 
Úžasné stříbro, zlato nadále v hledáčku
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS