Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozhovor s Dominikou Paurovou

02.05.2021 | Pamela Therese Effangová

Tento týden si můžete vychutnat rozhovor s benjamínkem A-týmu žen. Dalších slov netřeba a tak nebudeme dále zdržovat od čtení odpovědí naší trojky Domči.

 

1)     Proti jakému týmu bylo pro Tebe nejtěžší se prosadit?

Do zápasu jsem většinou nastupovala, když to nebylo tak dramatické, a tak náročné jako to měly ostatní holky. Nejhůř se mi hrálo proti Slovance v Benešově.

 

2)     Tvůj tatínek hrál basket, bylo odmala jasné, že půjdeš v jeho šlépějích stejně jako tvoje mladší ségra? A maminka také hrála? Nebo spíš, kdo všechno z rodiny hrál basket?

Basket hrál jak táta, tak máma. Už odmalinka jsem se chodila dívat na jejich zápasy. Ale rodiče mě nechávali dělat si, co chci, a do ničeho mě netlačili. Basket jsem začala hrát až v devíti (ve 3. třídě). Nejdřív jsem vystřídala mnoho sportů jako atletiku, aerobik, plavání …, ale pak jsem se sama prostě rozhodla, že ten basket zkusím. V Mladé Boleslavi nebyl v podstatě tým, se kterým bych mohla trénovat, tak si rodiče založili vlastní, kde jsem začínala spolu se svojí mladší sestrou. Ta měla celý proces vlastně stejný, akorát o 2 roky dříve oproti mně. Ještě bych dodala, že můj děda hrál dříve basket za Hradec a babička za Jaroměř.

 

3)     Láká Tě zámoří, čím konkrétně si Tě Amerika získala?

Odmala byl můj sen jít do Ameriky, protože to bylo něco velkého, nepředstavitelného a dobrodružného. Teď můžu jít do Ameriky, ukázat jim, co jsem se tady v Hradci naučila. Jedním z faktorů bylo to, že mi rodiče nebudou moct kecat do života a basketbalu. Chci se taky naučit plynně anglicky. Získat zkušenosti a zažít něco nového.

 

4)     V pouhých 16-ti letech jsi pozvána na přípravná soustředění repre u20, co Ty na to?

Těším se! Jsem ráda za příležitost, kterou jsem dostala a budu se snažit, ukázat co je ve mně.

 

5)     Vedeš si basketbalový deník?

Nevedu. Pamatuju si to.

 

6)     Nemáš chvilku volna, v létě Tě čeká basketbalový kemp a i na hřišti jsi k nezastavení, je to tvrdou prací, kterou podstupuješ, nebo je to dar?

Dar to určitě není. Když jsem byla malá, rodiče se ke mně v hale nehlásili, protože jsem nebyla schopná ani chytit balón. Myslím, že je to tvrdou prací. Kromě basketbalu jsem plavala, dělala atletiku, a k tomu jsem navíc běhala a později i posilovala. Pokud je to možné, ráda využiju veškerý čas, abych si mohla jít zastřílet. Občas jsem měla individuální tréninky s trenéry nebo s prudícími rodiči. Samozřejmě by to nešlo bez obrovské podpory okolí.

 

7)     Otázka od Ádi: Jaké jsou tvé basketbalové cíle?

WNBA.

Otázka na Pamču: Plánuješ po konci své hráčské kariéry trénovat, popřípadě koho?

               

8)     S jakou z lvic si nejvíc rozumíš a proč?

Nejvíce si rozumím s Naty Vlčkovou. Naše společné začátky byly perný, když jsme proti sobě hrály 1 na 1 a jí se nechtělo, já to naopak hrotila, a tím jsem ji štvala. Po čase si na to zvykla a přestala mě tolik nesnášet. Rozumíme si, protože jsme skoro stejně staré a máme podobné zájmy a názory (např.: co se týče počtu bot). Často mi pomáhá.

 

9)     Jak hodnotíš letošní sezónu?

Sezónu považuji za úspěšnou jak po stránce týmové, tak po stránce individuální. Dostala jsem šanci trénovat s týmem žen a naskočit do naší nejvyšší soutěže. Sezóna byla opravdu nestandardní, ale držely jsme jako tým a končíme na super povedeném stříbrném místě.

 

10)  Otázka od fanouška: „Co se ti líbí na Hradci?“

Město je velmi hezké, placaté, takže se tady člověk může dostat všude na kole. Jsou tu stezky i pro in-line bruslaře. Je tu mnoho možností, jak trávit volný čas.

Co se týče týmu, máme skvělou atmosféru a navzájem se doplňujeme.

 

Očima trenérky

Skvělý somatotyp pro basketbal, pohybový talent, velká zarputilost ve hře i tréninku v její povaze. Navíc bystrá hráčka, dobře chápající taktické pokyny. Takže výborné atributy pro její rozvoj do budoucna.

Potřebuje zesílit (v jejím věku to nemůže být jinak) a pracovat na všech basketbalových individuálních činnostech, protože je ještě ve věku, kdy si fixuje správné a špatné návyky.


 
Utkání
Ženy | Úterý 13.04.2021, 16:30
2. kolo
Hradecké lvice - USK Praha
 
Ženy | Pátek 16.04.2021, 17:00
3. kolo
USK Praha - Hradecké lvice
 
Aktuální články
Rozhovor s Miroslavem Beránkem

Tento týden přinášíme otázky pro Míru, jak jinak než na míru. Náš fyzioterapeut je nedílnou součástí týmu a i díky jeho práci...

 
Rozhovor s Pamelou Therese Effangovou

Máte pocit, že jste na konci soupisky? To sice jste, ale nevěšte hlavu, rozhovory ještě nekončí, takže zase za týden s otázkami na...

 
Rozhovor s Alžbětou Levínskou

Tak a máme tu předposlední rozhovor s hráčkou, uteklo to rychle, že? No stejně tak rychle utíkají prázdniny, takže brzy se uvidíme...

 
Rozhovor s Lucií Bolardtovou
 
Rozhovor s Andreou Klaudovou
 
Rozhovor s Klárou Vojtíkovou
 
Rozhovor s Klárou Marečkovou
 
Rozhovor s Kristýnou Čuperkovou
 
Rozhovor s Michaelou Matuškovou
 
Rozhovor s Karolínou Šotolovou
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS