Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozhovor se Simonou Fišerovou

26.04.2021 | Pamela Therese Effangová

Máme tu začátek nového týdne a s ním přinášíme rozhovor s naší jedničkou, hradeckou odchovankyní Simonou Fišerovou. Vsadím boty (ale ne ty basketbalové), že po jeho přečtení se o Simče zcela jistě dozvíte něco nového J

1) Přišla jsi o celý starší dorost, jak to bereš?

Samozřejmě mě mrzí, že jsem se s mládežnickým basketem nemohla rozloučit třeba nějakým pěkným úspěchem, ke kterému si myslím, že jsme letos měli nakročeno, ale na druhou stranu jsem se alespoň naplno mohla soustředit na ŽBL a měla jsem více času na sobě pracovat mimo palubovku.

2) Jsi nominována do repre U20, ale ani seniorská kategorie by na sebe nemusela dlouho čekat po těch krásných stabilních výkonech, které si letos předváděla. Těšíš se na srazy dvacítek?

Těším se moc, po loňském zrušení šampionátů ještě o něco víc. S reprezentací jsem zažila spoustu super zážitků, na které nikdy nezapomenu. Doufám, že se nám letos podaří zopakovat úspěch z ME U16, kde jsme vybojovali druhé místo.

3) Ještě v mladších dorostenkách jsi byla rozehrávačka a najednou jsi vyrostla tolik, že Tě lze využívat i na post pivotky. Na jaké pozici se Ti hraje nejlépe, protože není žádným tajemstvím, že ani na křídle by ses neztratila?

To je pro mě dost těžká otázka, dalo by se říct, že se dokážu přizpůsobit všem pozicím. Momentálně jsem si už dost zvykla na post pivotky, ale samozřejmě cítím, že tam mám velké rezervy a je na čem pracovat.

4) Celou basketbalovou kariéru máš před sebou, ale doposud jsi byla věrná Hradci, v čem je pro Tebe hradecký klub top?

Už od malička jsem v Hradci pod vedením kvalitních trenérů, kteří mi společně se skvělými spoluhráčkami dávají možnost se zlepšovat. Jsem tady prostě doma, všichni vědí, co ode mě můžou, nebo naopak nemůžou, očekávat, což mi dodává více klidu do hry.

5) Letos maturuješ, na jaké VŠ jsi podala přihlášku?

Dlouho jsem se rozmýšlela, kam si přihlášku podám, protože nepatřím zrovna k těm šťastlivcům, kteří již vědí, co chtějí v budoucnu dělat. Nakonec jsem se rozhodla pro obor Ekonomika veřejného sportu na Univerzitě Pardubice, ve kterém navážu na studium ze střední školy a zároveň to propojím se sportem.

6) Nejmenovaná spoluhráčka na Tebe prozradila, že sníš všechno. Je to pravda? Co nejvíce zajímavého/ exotického jsi snědla?

Ti, co mě znají, tak vědí, že jsem velký milovník jídla. Nic speciálního na seznamu nemám, ale cokoliv sladkého určitě nikdy neodmítnu.

7) Otázka od Vojty: Jaká je tvoje největší vášeň?

Odpověď zní jídlo! Ráda zkouším nové recepty a objevuji všechny možné kuchyně.

Otázka na Áďu: Po úspěšném dokončení řidičáku, kam pojedeš jako první na výlet?

8) S kým z týmu si nejvíc rozumíš a proč?

Jsme super kolektiv, takže není nikdo, s kým bych si nerozuměla. Nejblíž mám k Míše Matuškové, protože máme hodně společných témat i mimo basketbal.

9) Jak hodnotíš letošní sezónu?

Z důvodu covidu byla dost netypická. Měly jsme úseky, kdy jsme měsíc v kuse jen trénovaly a poté jsme hrály třeba 3 zápasy do týdne. Každopádně k závěrečnému 2. místu, nemůžu říct nic jiného, než slova spokojenosti.

10) Co se ti na Hradci líbí?

V Hradci jsem vyrůstala, tak k němu mám citový vztah. Je tu vše, na co si pomyslím, od kaváren až po super místa na procházky.

 

Očima trenérky

Herně velmi chytrá hráčka, obrovská bojovnice, není pro ni žádný míč ztracen. Asi největší univerzálka v týmu. Zvládne nastoupit na všech postech, od rozehry pod koš.

Je třeba zlepšovat střelbu z dlouhé vzdálenosti a důraz na obou polovinách hřiště. Všechny herní činnosti dělat ve větší rychlosti. Také ví, že teď je třeba trávit čas v posilovně.

 

 
Utkání
Ženy | Úterý 13.04.2021, 16:30
2. kolo
Hradecké lvice - USK Praha
 
Ženy | Pátek 16.04.2021, 17:00
3. kolo
USK Praha - Hradecké lvice
 
Aktuální články
Rozhovor s Natálií Vlčkovou

Nový týden, nový rozhovor. Tentokrát s Natálií Vlčkovou. Co nám na sebe prozradila? Čtěte dále a dozvíte se J...

 
Rozhovor s Adélou Vítovou

Nový týden vám přináší rozhovor s další hradeckou lvicí, tentokrát Adélou Vítovou. 1. Podělíš se s námi o Tvé...

 
Rozhovor s Dominikou Paurovou

Tento týden si můžete vychutnat rozhovor s benjamínkem A-týmu žen. Dalších slov netřeba a tak nebudeme dále zdržovat od čtení...

 
Nejmenší lvice hledají posily
 
Coach Carter česká verze
 
Úžasné stříbro, zlato nadále v hledáčku
 
NADĚJE UMÍRÁ POSLEDNÍ
 
Sledujte informace o rozjezdu tréninků
 
ČAS ZAZÁŘIT
 
I Hradec už má svoji stezku!
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS