Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Semifinále pohledem trenérky Ptáčkové a Andy Ovsíkové

25.02.2018 | Michal Luňák

Ve druhém nedělním semifinále dokázaly hráčky Sokola Nilfisk Hradec Králové skolit favorita závěrečného Fina four Nymburk a po výhře 84:68 si zahrají pondělní finále s KP Brno. Za semifinálovým střetnutím se ohlíží trenérka Romana Ptáčková a jedna z opor Andrea Ovsíková.

Semifinálový los nebyl pro Lvice moc vstřícný a přidělil jim pořadatelský a aktuálně druhý tým tabulky ŽBL Nymburk. Před turnajem byl Nymburk proto oprávněně pasován do role favorita celého klání. ,,Jako vůbec nemůžeme zpochybňovat, že Nymburk byl jasný favorit celého turnaje. Vždyť je v lize jasně druhý, nás tady navíc porazil. Ale já si myslím, že nám tahle pozice vyhovala, nebylo moc co ztratit," začala svým náhledem na věc hradecká křídelnice Andrea Ovsíková. Přípava na pohárové klání přinesla jeden optimistický poznatek pro trenérku Lvic Romanu Ptáčkovou. ,,Na holkách jsem viděla celý týden velkou chuť tady uspět, obrovskou namotivovanost. Bylo na nich skutečně vidět, jak moc chtějí na Final four uspět. To mě naplňovalo optimismem, měla jsem z té naší přípravy velmi dobrý pocit."

Příprava sice tedy byla podařená, ale o vstupu do utkání se to říct nedalo, velice rychle vedl Nymburk 7:0. ,,No kdyby padl ještě jeden koš, už bych musela zastavit hru. Ale v ten moment ukázal náš tým velkou sílu. Holky zabraly a karta se začala pomalu otáčet," vracela se k úvodu utkání hradecká trenérka.
A jak ten úvod vnímala hráčka na hřišti? ,,Já za tím vstupem viděla nervozitu. Strašně moc jsme chtěly vyhrát, vždyť je to semifinále poháru, který chceme strašně moc vyhrát. Naštěstí jsme to ze sebe sklepaly a po prvním koši to z nás spadlo a ještě v první čtvrtině jsme to otočily."

Lvice v Nymburce prohrály zápas v základní části, i když skoro celý zápas vedly. Byly ty zápasy v něčem podobné? ,,Já si to ani nemyslím, hlavně jsem v nich viděla jeden velký rozdíl a tím byla úspěsnost naší střelby, kterou jsme tady tenkrát měly pod třiceti procenty. Dnes se nám střelba dařila daleko více. Ale musím přiznat, že když Nymburk stáhl z těch dvaadvaceti bodů na třináct a bylo šest minut do konce, problesklo mi to hlavou," nechala se slyšet hradecká trenérka. Andy Ovsíková na toto téma podobnosti zápasů mluvila podobně. ,,Tak hlavně minule jsme tady ale nevedly o tolik jako dneska. Ten dnešní zápas byl daleko povedenější a snadněji se nám to dohrálo. Osobně jsem to v zápase neřešila, co bylo to bylo."

Nymburk opět využíval velkou podkošovou sílu. Jak se proti tomu hraje? ,,Tak viděl si to sám. Občas tam vyfasuješ nějaký blok no. Ale musíš to tam hrát, jelikož když tam nepůjdeme, budou to mít lehký s náma. Takže nějaký ten blok si dát musíš. Ale ve druhém poločase to byla paráda, dokázaly jsme si to pak vyhodit a měly jsme krásné pozice a navíc nám to padalo. Úplně jsme je vystřílely z palubovky," nadšeně vyprávěla hradecká křídelnice.

Lvice jsou tedy ve finále, jaké bude? ,,KP dnes hrálo velice dobře, podalo kompaktní výkon a přehrálo Žabiny velice jasně. Bude to zase jiné utkání, Nymburk dnes nebyl tak kompaktní. Musíme se na to pořádně připravit, poučit se z těch dvou porážek v lize a sehrát povedené finále," vyhlížela hradecká trenérka pondělní bitvu o pohárový trůn.
Také Andy se samozřejmě na finále velice těší. ,,Hele víš jak to je, historie si pamatuje jen vítěze. Ester Ledecká byla taky první, my musíme být taky. Bude to těžký, nemáme s nima moc dobrou bilanci, ale necháme tam všechno a porveme se o to," má jasno o pondělním finále Andrea Ovsíková.

 
Utkání
Ženy | Pátek 16.03.2018, 17:45
U19 CHANCE - Sokol NILFISK Hradec Králové
69:100 (22:26, 36:51, 55:76)
 
Ženy | Středa 21.03.2018, 18:00
Sokol NILFISK Hradec Králové - BLK Slavia Praha
 
Aktuální články
U11 jedou na MČR

O víkendu se v Pardubicích odehrál poslední kvalifikační turnaj o postup na MČR. V předchozích zápasech naše holky rázně nakročily za...

 
Skvěle!!! Juniorky vezou výhru z Brna

Tak tohle se povedlo! Náš klubový seriál báječných koncovek nekončí, další díl napsaly naše juniorky. Ty hrály druhý zápas play off...

 
Druhý turnaj U11 o umístění

V neděli jely nejmladší Lvice odehrát další zápasy o 13.-16.místo v SOP. Prvním soupeřem byli kluci z BVK Holice. Ti dorazili pouze se...

 
Slavie soupeřem pro čtvrtfinále ŽBL
 
První bod pro juniorky Žabin
 
U15: Neuvěřitelná otočka Lvic
 
Stovka na závěr základní části
 
Návrat na vítěznou vlnu!
 
Výhra kadetek v Havířově, v play off na Trutnov!
 
Lvice na USK obstály!
 
 
Copyright © Hradeckelvice.cz RSS